Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Stamkos: Vždycky je zábava zahrát si proti klubovým spoluhráčům

Toronto - Kanadský kanonýr Steven Stamkos očekává v úvodním utkání na Světovém poháru proti Česku těžkou práci. Podle kapitána Tampy Bay má první sok obhájců titulu stejně kvalitní tým jako všichni účastníci turnaje v Torontu. Stamkos se také těší na souboj s klubovými spoluhráči Andrejem Šustrem a Ondřejem Palátem.

Steven Stamkos
zdroj: AP autor: Sean Kilpatrick

"Češi mají velmi dobrý tým. Všichni na tom turnaji mají takovou kvalitu, že můžou porazit toho druhého. Především v jednom zápase se může stát cokoliv," řekl Stamkos. Stejně jako Kanada si český tým v přípravě připsal dvě výhry, z toho jednu v nastavení, a jednu porážku.

"Hráli velice dobře v zápasech proti Rusku i proti Výběru Severní Ameriky. Měli z toho určitě dobrý pocit. Mají výborné brankáře, šikovné útočníky a kvalitní defenzivu. Bude to boj jako celý turnaj, to je jasné. Bude to pro nás těžký zápas," podotkl Stamkos.

Se Šustrem a Palátem se potkal už v Pittsburghu. "Hráli před námi, takže jsme tam spolu mluvili. Na ledě jde pak přátelství stranou, ale vždycky je zábava hrát proti spoluhráčům, s kterými v sezoně nastupujete v jednom týmu," prohlásil Stamkos.

Je nám líto, video expirovalo.
Crosby: Češi nemají individuality, ale potenciál jim rozhodně nechybí

Tampa má s 12 hráči vůbec největší zastoupení na Světovém poháru z klubů NHL. "Navíc tu máme i hlavního kouče. Potkám se tady s řadou spoluhráčů, těším se na to, bude to zábava. Navíc s některými dalšími trénuju v létě, jako třeba se Scheifelem," usmíval se Stamkos.

Dvojnásobný nejlepší střelec NHL z let 2010 a 2012 si užívá účast na Světovém poháru o to více, že kvůli zlomenině nohy přišel v roce 2014 o start na olympijských hrách v Soči.

"Kdykoliv je turnaj s nejlepšími hráči světa, nechcete u toho chybět. Nikdy nevíte, kolik příležitostí ještě bude. Vždycky je těžké tým Kanady poskládat a jsem pyšný, že jsem jeho součástí. Osobně se na to hodně těším," řekl.

Pro účastníka tří světových šampionátů to bude první taková akce. Na olympijských hrách nestartoval ani v roce 2010, kdy Kanada stejně jako před dvěma roky triumfovala. Teď si může atmosféru v kádru vítězů i posledních dvou mistrovství světa vychutnat.

"Je to vidět, že nás baví vyhrávat. Nikdo se nestará o to, kdo dělá body nebo dává góly. Obléknete dres Kanady a chcete vyhrát. Očekávají to od vás trenéři a fanoušci. A chemie kanadského týmu funguje, bylo to vidět už na minulých turnajích," uvedl Stamkos.

Všechno se podle něj podřizuje úspěchu a každý je připravený přijmout i jinou roli, než má v klubu. "Chcete vždycky co nejvíce týmu pomoci, aby vyhrál. Všichni zvyklí hrát hodně. Ale snažíme se dělat všechno pro úspěch týmu a plnit, co nám trenéři řeknou," dodal Stamkos.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy