Následuje
Hory horem pádem

O pozici jedničky se utká Mrázek s Neuvirthem, Pavelec pojede jako trojka

Praha - O pozici brankářské jedničky reprezentace na Světovém poháru se ve dvou přípravných zápasech proti Rusku utkají Petr Mrázek a Michal Neuvirth. "Každý z nich nastoupí do jednoho zápasu proti Rusku, poté se rozhodneme, kdo dostane šanci ve třetím přípravném utkání v Pittsburghu," řekl trenér Josef Jandač. Ondřej Pavelec bude trojka, a pokud se nestane nic mimořádného, do turnaje v Torontu nezasáhne.

Petr Mrázek
zdroj: ČTK/AP

Jandač již dopředu avizoval, že na nadcházející akci má v plánu využít služby jen dvou gólmanů. Po prvním tréninku oznámil, že se rozhodl vsadit na dvojici Mrázek - Neuvirth.

Už v úterý by Jandač měl oznámit, kdo nastoupí jako první ve čtvrtek v Petrohradu. "Chceme ale předtím s nimi ještě probrat některé situace a také je vidět na ledě."

Podle Jandače budou přípravné duely s Ruskem v Petrohradu a v Praze a pak i souboj s Výběrem Severní Ameriky v Pittsburghu soubojem o post jedničky na start Světového poháru, který obstará příští neděli ve 2:00 SELČ duel s Kanadou.

"Myslím, že si to trošku rozdají. Nechtěli jsme dopředu ani určovat jedničku, protože bychom tím demotivovali toho druhého. Je začátek sezony a nikdy nevíte, v jakém rozpoložení na startu sezony budou a jaká bude forma. Chtěli jsme je vidět i na ledě. Postavili jsme to trošku jako soutěž, aby měli tu motivaci," prohlásil Jandač.

Jedničkou reprezentace na SP bude Mrázek, nebo Neuvirth

Čtyřiadvacetiletý Mrázek, jenž by měl být v nové sezoně jedničkou Detroitu, má na kontě jediný reprezentační start. O čtyři roky starší Neuvirth hájící barvy Philadelphie ještě v národním týmu nepůsobil.

Devětadvacetiletý Pavelec je z brankářské trojice mezinárodně nejzkušenější. V uplynulé sezoně však v NHL odchytal nejméně zápasů.

Mistr světa z roku 2010, kdy kryl záda Tomáši Vokounovi, startoval celkem na čtyřech šampionátech a byl jedničkou týmu i na olympijských hrách v Soči.

"Takhle jsme se dohodli. Je to krátká doba, turnaj má nějaký program a nemáme čas na to, abychom dali do hry všechny tři brankáře. Tak jsme to určili a rozdělili," navázal Jandač.

S Pavelcem se o roli trojky podle svých slov bavil už při březnové úvodní šestnáctičlenné nominaci, do které zařadil hned všechny tři brankáře.

"Ondra v té době ani tak nechytal nebo byl zraněný. Neuvirth s Mrázkem měli lepší tu fázi sezony, v které jsme nominaci dělali. Zvolili jsme tyto dva a Ondra to věděl. Když jsme se ho na tu situaci ptali, tak říkal, že roli přijme jakoukoliv, a je hrozně rád, že tady bude," uvedl Jandač.

"Říkal, že zažil několik turnajů, kde se něco přihodilo. Jel jako dvojka, trojka a nakonec chytal. Je to nepříjemný, ale tak to prostě je. Respektuje to a přijal to," dodal Jandač.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy