Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Nominace byla hrozně moc hektická. Mám z ní však velkou radost, řekl Kundrátek

Praha – Už si plánoval, jak si Světový pohár užije v televizi. Po zranění Radka Gudase však musel změnit plány, jelikož dostal dodatečnou nominaci. Díky ní si obránce Tomáš Kundrátek užil několik hektických hodin, ale vůbec nelituje a startu velkého turnaje už se nemůže dočkat.

Tomáš Kundrátek v souboji s Američanem Tylerem Mottem
zdroj: ČTK/ITAR-TASS/ autor: Artyom Korotayev

"Je to příjemné překvapení, mám z toho hroznou radost. Jsou to skvělé pocity a už se těším na turnaj," řekl Kundrátek po tréninku. O tom, že právě on doplní mužstvo, se dozvěděl v sobotu. "Bylo to hrozně moc hektické, neboť jsem se to dozvěděl den před zápasem. Pak jsem ho odehrál, musel vše rychle zabalit a v jedenáct večer jsem opouštěl Bratislavu. Nechával jsem manželce auto a jel jsem vlakem," popsal Kundrátek.

Zápas se Spartakem Moskva, který Slovan prohrál doma 1:2, odehrál díky mimořádné zprávě v dobrém rozpoložení. "Dodávalo mi to sebevědomí a bylo to určitě zpestření. Myslím, že jsem odehrál dobrý zápas. Ale šel jsem do toho naplno, protože spíš pak přijde to zranění, když něco podceníte a trošku vypustíte. Já nic nepodcenil," ujistil Kundrátek, že myšlenky na hrozbu zranění vyhnal z hlavy.

Český trenér "belasých" Miloš Říha už tak nadšený nebyl, neboť se o Kundrátkově nominaci dozvěděl až přímo od šestadvacetiletého zadáka. "Mně pogratuloval a řekl mi, ať se mi daří. To bylo všechno. Jestli je zklamaný, že o mě přišel, to se musíte zeptat jeho. Vše ohledně mého uvolnění, to šlo mimo mě," podotkl Kundrátek.

Řeči pasující český výběr na outsidera SP, kterého bude tlačit bota zvlášť právě v obraně, nevnímá. "Těšil jsem se na turnaj, že si ho vychutnám v televizi, takže tohle jsem ani moc nesledoval a nevím přesně, o co jde," uvedl Kundrátek, jenž oblékl dres národního týmu i na letošním mistrovství světa. "Už tam byli výborní hráči a měl jsem možnost hrát proti nim. Teď to bude ještě o něco lepší," těší se Kundrátek.

Během léta jednal o možném návratu do NHL, kde má dosud na kontě 30 zápasů za Washington s bilancí gólu a šesti asistencí. Jestli by mohl SP pomoci i v tomto ohledu, nad tím nepřemýšlí. "Jsem zaměstnaný ve Slovanu a soustředím se myšlenkami jen na Slovan," řekl Kundrátek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy