Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Neuvirth: Do turnaje musíme jít s hlavami nahoře

Pittsburgh - V generálce na Světový pohár si český gólman Michal Neuvirth řekl bezchybným výkonem proti Výběru Severní Ameriky o místo jedničky v národním týmu. Brankář Philadelphie Flyers nastoupil do první poloviny utkání a zneškodnil všech 25 střeleckých pokusů soupeře. Představení obou gólmanů si pochvaloval i trenér Josef Jandač, jméno toho hlavního pro turnaj ale neprozradil. Chystá se ho tajit až do prvního duelu s Kanadou.

Michal Neuvirth proti Brandonu Saadovi
zdroj: Reuters autor: Charles LeClaire

"Na souboj o post jedničky jsem vůbec nemyslel. Soustředil jsem se na svůj výkon, abych odchytal dobře 30 minut a měl dobrej pocit. To se mi podařilo," řekl Neuvirth. Ve druhé polovině jej nahradil Petr Mrázek, který inkasoval dvě branky. I on ale tým několikrát podržel a Češi i díky tomu vyhráli v Pittsburghu 3:2.

Národní tým v Evropě odehrál dva zápasy s Ruskem, v USA je čekala premiérová konfrontace s typicky zámořským hokejem. "Byl to zápas, jaký jsem předpokládal. Měli hodně střel a všechno cpali na bránu. Kluci ale dobře bránili a k žádným dorážkám soupeře nepouštěli. Většinu puků jsem viděl. Byl to dobrý týmový výkon a myslím, že zasloužené vítězství," zhodnotil utkání Neuvirth.

Českým reprezentantům se vydařil již úvod duelu, hned ze začátku si vytvořili několik slibných šancí a v 11. minutě se dostali i do vedení. "Hráli jsme přesně svoji hru, co jsme chtěli a podařilo se nám zastavit jejich rychlost anebo je zbrzdit. Všichni dodržovali taktiku a všichni hráli, co měli. Když to budeme plnit i nadále, máme šanci na úspěch," řekl osmadvacetiletý gólman.

Rodák z Ústí nad Labem si v sobotu v Praze připsal proti sborné premiérový start v reprezentaci a inkasoval jen jeden gól. Proti severoamerickým mladíkům byl bezchybný a naznačil tak, že na začátku sezony má skvělou formu.

"Cítím se dobře, ale pořád je to jen příprava. Vrchol bude až za tři dny," poukázal na sobotní začátek turnaje. "Jsem ale spokojený. S tím, jak jsem odchytal zápasy i s tím, jak trénuji. Cítím se dobře," podotkl Neuvirth. Po dvou výhrách se Češi přesunou do Toronta v dobrém rozpoložení. "Do turnaje musíme jít s hlavami nahoře," dodal optimisticky.

Kluci to vědí, trenér to ale neprozradí

Trenér Jandač nechce dopředu odkrývat karty. "Chytali oba (brankáři) výborně. Rozlouskneme to až těsně před zápasem. Proč bychom dávali dopředu najevo soupeři, jaká bude sestava? Ostatní taky šachujou, jak se dá. Kluci to budou vědět, ale my to budeme do poslední chvíle držet," uvedl Jandač.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy