Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jedničkou v první přípravě proti Rusku bude Mrázek

Praha - Do prvního přípravného zápasu před Světovým pohárem ve čtvrtek v Petrohradu proti Rusku nastoupí český tým s brankářem Petrem Mrázkem. V sobotu v domácí odvetě v Praze proti sborné dostane šanci Michal Neuvirth. Přímé přenosy utkání odvysílá ČT sport a náš web.

Petr Mrázek
zdroj: AP autor: Carlos Osorio

"Stanovili jsme si strategii nasazování brankářů i vzhledem k dalšímu utkání v Pittsburghu (proti Výběru Severní Ameriky). To bych ale předbíhal. Nejbližší dvě utkání jsme rozdělili takto," řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

Čtyřiadvacetiletého Mrázka čeká druhý start v reprezentaci. Ale první plnohodnotný. Na mistrovství světa v roce 2013 totiž odchytal ve Stockholmu jen závěrečných deset minut v zápase základní skupiny proti Německu.

"Čeká mě něco nového. Zápasy na začátku sezony jsou vždy jiné a člověk se do toho musí dostat. Uvidíme, jaké to bude. Strašně se ale těším," řekl Mrázek. "Bude to trošku na jiném ledě, na širším kluzišti, takže to bude zajímavé," poukázal gólman Detroitu na to, že v Petrohradu se bude hrát na kluzišti s evropskými rozměry.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejisté naposledy trénovali před odletem do Ruska
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články