Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Hossa: Raději bych reprezentoval Slovensko, ale motivace mi nechybí

Toronto - Slovensko reprezentoval na čtyřech olympiádách, osmi mistrovstvích světa i před 12 lety na Světovém poháru. Ale při návratu prestižního turnaje na scénu je útočník Marián Hossa součástí týmu Evropy. Trojnásobnému vítězi Stanleyova poháru je líto, že Slovensko na turnaji chybí. Výběr Evropy podle něj ale nebude mít s motivací problém.

Marián Hossa
zdroj: PA autor: Jacques Boissinot

"Samozřejmě bychom všichni z těch osmi zemí, co jsme v týmu, raději reprezentovali svoji zemi. Ale NHL to udělala takhle, že vytvořila smíšený výběr Evropy. Motivace nám chybět nebude. Když se hodí puk, každý hraje hokej a jsme zvyklí předvést na ledě to nejlepší. Máme v sobě všichni touhu vyhrát, odhodlání nám chybět nebude," řekl Hossa.

V týmu má pět krajanů, dále evropský výběr tvoří šest Němců, čtyři Švýcaři, tři Dánové, Rakušan, Nor a Slovinec. "Tým se nějakým způsobem formuje. Poslední přípravný zápas proti Švédsku už vypadal dobře. Každý se bude chtít nějakým způsobem vytáhnout. První zápas hrajeme s USA a bude velká motivace je porazit," uvedl zkušený útočník.

Hossa netuší, jakou podporu bude mít Výběr Evropy u slovenských fanoušků. "Někteří nám možná fandit budou, jiní ne, jelikož jsou nahněvaní, že turnaj nehraje slovenský tým. Ale to je hodně těžké, v NHL máme aktuálně šest až sedm hráčů. NHL nám nedovolila vytvořit tým, protože těm nejlepším bychom asi nemohli konkurovat," prohlásil Hossa.

Slavící Marián Hossa
zdroj: ZUMA autor: Brian Cassella

Tuší, že na Slovensku může být ještě hůře, až skončí jeho generace. "Co jsem slyšel, po hráčích jako Chára, Gáborík nebo já bude nějaká mezera," uvedl Hossa. "Máme pár kvalitních hokejistů ve věku kolem pětadvaceti let, ale je to málo. Uvidíme, prý máme nějaké talenty ve věku sedmnáct osmnáct let, kteří půjdou letos na draft. Je ale otázka, jestli to bude stačit," řekl.

S týmovou chemií ve Výběru Evropy vedeném trenérem Ralphem Kruegerem podle Hossy také nebude potíž, hráči se prý rychle sblížili. "Máme pár společných večeří, ale kluci se znají i z ligy. Myslím, že nám pomohl společný týden. Dali jsme i pár golfových partiček, tam jsme se ještě víc poznali. Postupně se to zlepšuje, myslím, že všichni hráči jsou fajn," dodal Hossa.

V pondělí od 21:00 bude Výběr Evropy druhým soupeřem českých hokejistů a Hossa přiznává, že i když to není v barvách Slovenska, bude to proti bývalému federálnímu partnerovi výjimečný zápas. "Bude to trochu jiné. Když nastupujete proti českému týmu, vždycky je to něco extra. I když to nebude jako na olympiádě nebo mistrovství světa," uvedl Hossa.

Doufá, že obnovení Světového poháru nebude znamenat konec startu hráčů z NHL na olympijských hrách. "Bude zajímavé, jak se NHL rozhodne. Věřím, že nechá reprezentovat všechny hráče. Olympiáda je výborný turnaj, ale pokud vezmeme byznys, NHL by si raději dělala turnaj sama," dodal sedmatřicetiletý Hossa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy