Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Halák: Zlomovým momentem byl neuznaný gól Van Riemsdyka

Toronto - Slovenský gólman Jaroslav Halák ve službách Výběru Evropy se stal hlavní postavou úvodního duelu Světového poháru. Evropané porazili favorizované Američany 3:0 a zkušený strážce branky New Yorku Islanders si tak připsal překvapivě čisté konto.

Jaroslav Halák
zdroj: USA TODAY Sports autor: Nick Turchiaro

Potřeboval k němu celkem 35 úspěšných zákroků. "Šli jsme do zápasu skromně a v první třetině udělali kluci dobrou práci. Nedali jim moc prostoru v naší třetině, a když už byla nějaká střela, tak jsem ji viděl. Důležité bylo, že jsme dali první gól, pak se nám to otevřelo a měli jsme víc přečíslení," řekl Halák.

Evropský výběr předvedl po všech stránkách povedený výkon bez slabších míst. "Byl to od nás povedený výkon po celých 60 minut. Přesně o tom jsme se také před utkáním bavili, že potřebujeme kolektivní výkon během celého zápasu. A tak jsme ho také odehráli," uvedl jednatřicetiletý Halák.

Za stavu 2:0 svitla Američanům naděje na zvrat, když James van Riemsdyk před Halákem dorážel puk a stojícího slovenského gólmana obloučkem přehodil. Přestože kanadští sudí nejprve potvrdili snížení Američanů, po přezkoumání celé situace na videu bylo vše jinak.

"Měli tam tlak. Kdyby to uznali, bylo by to 2:1 a hrálo by se nám hůř. Když to rozhodnutí vrátili zpět, tak to bylo určitě uvolnění. Věřil jsem, že tak rozhodnou; jak jsem vyrazil ten puk, tak on šel do toho s tím, že to chce dát do branky. Naštěstí tím, že jsme si se Zdenem Chárou stěžovali, že by to neměl být gól, tak ho neuznali. To byl zlomový moment," domnívá se Halák.

Přes dobrý vstup zůstává stát pevně na zemi. "Jdeme od zápasu k zápasu, musíme být skromní. A hrát 60 minut, protože v těch přípravných zápasech jsme dobrých šedesát minut neodehráli. Povedlo se nám to až dnes. Ještě dneska si to vítězství užijeme, zítra je třeba si oddechnout a připravit se na Čechy," uvedl Halák.

Pondělní zápas přes několik Slováků ve Výběru Evropy jako česko-slovenské derby až tak nevnímá. "Bude to speciální, ale nehrajeme za naši zemi. Teď s tím evropským týmem tam bude menší rivalita. Češi mají kvalitní mužstvo, my se musíme důkladně připravit," řekl Halák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy