Sokolský zpravodaj

Sólo pro Pastrňáka. Útočník Bostonu sestřelil Anaheim čtyřmi brankami, zářil také Zacha

Ve vlastní galapředstavení proměnil David Pastrňák utkání NHL proti Anaheimu. Poprvé v kariéře dal čtyři góly a Boston vyhrál 4:2. Rodák z Havířova skóroval čtyřikrát v NHL jako třináctý Čech v historii a první od Tomáše Hertla, jemuž se stejný kousek podařil před šesti lety. Pavel Zacha si v dresu New Jersey připsal gól a dvě asistence, ale Devils přesto prohráli s Floridou 4:6. David Kämpf z Chicaga přihrával při vítězství Chicaga nad Edmontonem 3:1.

David Pastrňák z Bostonu po vstřeleném hattricku
zdroj: AP autor: Elise Amendola

Boston - Anaheim 4:2

Třiadvacetiletý Pastrňák skóroval v každé třetině. Poprvé se trefil v přesilovce v 5. minutě bez přípravy z levého kruhu, druhou branku přidal ve 32. minutě z druhé strany opět ranou "z první".

Svou pohotovost osvědčil také ve 43. minutě dorážkou po buly a střelecké představení zakončil o dvě minuty později znovu v přesilové hře po krásné nabídce Brada Marchanda.

Na čtyři góly potřeboval Pastrňák jen pět střel a svou bilanci v sezoně upravil na šest branek v šesti zápasech. Navzdory tomu, že ročník NHL nemá za sebou ani dva týdny, je český hokejista už třetím čtyřgólovým střelcem po Anthonym Manthovi z Detroitu a Jamesi Nealovi z Edmontonu.

Hůře dopadl zápas pro Davida Krejčího, jenž pravděpodobně kvůli zranění na začátku druhé třetiny odstoupil. Boston vyhrál páté z šesti utkání v sezoně a je druhý v tabulce Východní konference.

New Jersey - Florida 4:6

Ocenění pro druhou hvězdu zápasu získal Pavel Zacha z New Jersey. Centr čtvrtého útoku Devils se v utkání proti Floridě poprvé v sezoně zapsal mezi střelce a k tomu si připsal dvě asistence.

Zacha ve 22. minutě po prudké přihrávce Taylora Halla zvýšil už na 4:1, ale Devils třígólové vedení nestačilo. Hostující Panthers skóre pěti góly otočili a zvítězili 6:4.

Chicago - Edmonton 3:1

Kämpf přihrál 33 sekund před koncem při power-play Edmontonu Brandonu Saadovi, který svým 150. gólem v NHL dovršil do prázdné svatyně výsledek. Chicago vedlo po gólech Patricka Kanea a Alexandera Nylandera 2:0. V čase 57:49 při vyloučení Dominika Kubalíka snížil nejlepší střelec Edmontonu James Neal.

Velký podíl na úspěchu Chicaga měl gólman Corey Crawford, jenž si připsal 27 zákroků a kapituloval jen při power-play hostů, kteří hráli v šesti proti čtyřem. "Byl výborný. Edmonton měl nějaké příležitosti, ale on byl na svém místě a měl vše pod kontrolou," chválil brankáře trenér Chicaga Jeremy Colliton.

Buffalo - Dallas 4:0

Sobotka asistoval u třetí branky Sabres, kterou ve 45. minutě vstřelil Jeff Skinner, a připsal si v šestém utkání první bod v sezoně. Nedlouho po Skinnerovi se trefil i Marcus Johansson a potvrdil už pátou výhru Buffala na startu ročníku. Sabres bodovali i v šestém duelu nové sezony a zatím ztratili pouhý bod. Naopak Dallas se trápí a s pouhými třemi body ze sedmi zápasů patří k nejhorším týmům ligy.

Pod třetí výhru Sabres v řadě se čistým kontem podepsal brankář Carter Hutton, jenž zastavil všech 25 střel texaského týmu a byl vyhlášen první hvězdou duelu. "Je to super výsledek, hlavně když jsme v posledních dvou zápasech vždy vedli o dva góly a náskok jsme ztratili," řekl Hutton.

Švédský útočník Buffala Victor Olofsson jako první hráč svých úvodních sedm branek v NHL nastřílel v přesilových hrách. "Je příjemné dosáhnout rekordu, i když bych rád dal gól i při hře pět na pět," prohlásil Olofsson, jenž ve 27. minutě otevřel skóre.

Washington - Colorado 3:6

Jediným stoprocentním týmem po porážce Edmontonu zůstává Colorado, které zvítězilo na ledě Washingtonu 6:3. Hosté do zápasu parádně nastoupili a už v desáté minutě vedli 4:0. Braden Holtby po třech inkasovaných gólech z prvních tří střel Avalanche opustil brankoviště. "Musíte najít způsob, jak týmu pomoct. To se mi nepovedlo. Teď je jen na mně, abych se zlepšil. Je to frustrující. Musím na sobě ještě víc pracovat," uvedl Holtby.

Domácím ke zvratu v utkání nepomohlo brzké střídání gólmanů ani střelecká převaha. Důležitým momentem zápasu byla neuznaná branka Washingtonu na průběžných 4:5. Po střele obránce Johna Carlsona skončil puk v síti, ale sudí po trenérské výzvě coloradského kouče Jareda Bednara situaci zpětně prozkoumali a odhalili ofsajd T.J. Oshieho. V týmu vítězů měli bilanci gól a dvě asistence Nazem Kadri a Mikko Rantanen.

Výsledky NHL:

Boston - Anaheim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky:
5., 32., 43. a 45. Pastrňák - 38. Rakell, 57. Henrique. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17 193. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Halák, 3. Marchand (všichni Boston).

Ottawa - Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky:
50. V. Rask, 58. Parise. Střely na branku: 26:35. Diváci: 11 500. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. V. Rask (oba Minnesota), 3. Anderson (Ottawa).

New Jersey - Florida 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)
Branky:
3. Hall (Zacha), 20. Bratt (Zacha), 21. Butcher, 22. Zacha - 30. a 40. Connolly, 1. Huberdeau, 41. Weegar, 48. Acciari, 56. Dadonov. Střely na branku: 21:34. Diváci: 13 208. Hvězdy zápasu: 1. Connolly (Florida), 2. Zacha (New Jersey), 3. Acciari.

NY Islanders - St. Louis 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky:
55. B. Nelson, 60. Lee, 62. D. Toews - 7. B. Schenn, 46. Tarasenko. Střely na branku: 32:23. Diváci: 10 355. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. D. Toews (oba Islanders), 3. B. Schenn (St. Louis).

Buffalo - Dallas 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky:
27. Olofsson, 38. Reinhart, 45. Skinner (Sobotka), 47. M. Johansson. Střely na branku: 22:25. Diváci: 16 595. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Olofsson, 3. Reinhart (všichni Buffalo).

Washington - Colorado 3:6 (0:4, 2:0, 1:2)
Branky:
27. Eller, 36. Oshie, 58. Ovečkin - 4. E. Johnsson, 6. Zadorov, 8. Kadri, 10. Rantanen, 45. Nieto, 60. MacKinnon. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Rantanen (oba Colorado), 3. Ovečkin (Washington).

Chicago - Edmonton 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky:
25. P. Kane, 47. A. Nylander, 60. Saad (Kämpf) - 58. Neal. Střely na branku: 35:28. Diváci: 21 260. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Smith (Edmonton).