Následuje
Branky, body, vteřiny

Sobotka poprvé trénoval s reprezentací, na ledě nechyběl Šimek

Paříž - Českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Paříži opustil útočník Petr Holík, který nebyl zdravotně v pořádku a nedočkal se dopsání na soupisku. S týmem dnes poprvé trénovala nová posila z NHL Vladimír Sobotka ze St. Louis. Na ledě nechyběl obránce Radim Šimek, který odstoupil z pátečního duelu se Slovinskem.

Vladimír Sobotka s Jakubem Voráčkem na tréninku
zdroj: ČTK/Kamaryt Michal

Sobotka se v tréninku zařadil do elitní formace s kapitánem Jakubem Voráčkem a centrem Tomášem Plekancem. Ze základní sestavy vypadli útočníci Tomáš Hyka a Lukáš Radil. "Cítím se dobře. Zapotil jsem se a jsem rád, že mám první trénink za sebou. Doufám, že to bude dobrý," řekl Sobotka.

Holík do dějiště turnaje původně neodletěl, protože se zranil v generálce na Carlson hokejových hrách v Českých Budějovicích s Ruskem. Naražená žebra a pohmožděný sval mu to nedovolila, přesto byl později povolán a v pondělí dorazil do Paříže. Domů již odcestoval i útočník Dominik Kubalík.

"Petr měl výbornou přípravu, mistrovství si uhrál, ale bohužel se v posledním zápase zranil. Když byl doma a v klidu, tak si myslel, že je v pořádku, ale když se zapojil do tréninkového procesu, tak zjistil, že to není v soubojích stoprocentní," řekl asistent trenéra Jiří Kalous. Po Holíkově odjezdu a Sobotkově zařazení do týmu zůstávají na turnaji na jedno volné místo do pole stále tři kandidáti - obránci Jan Kolář a Libor Šulák a útočník Jakub Lev.

V nedělním utkání proti Francii by měl nastoupit i Šimek, jenž nedohrál páteční zápas. Sobotní trénink absolvoval se speciálním tejpem na levém zápěstí. "Byl jsem na rentgenu, kde mi řekli, že nic zlomeného není. Na tréninku jsem tomu dal trochu voraz, ale bude to v pohodě," uvedl Šimek.

Vypadá to příznivě, říká o Šimkově zranění týmový lékař

Podle lékaře národního týmu Dušana Singera se u Šimka podezření na zlomeninu nepotvrdilo. "Radim utrpěl poranění levého zápěstí po nárazu na mantinel. Odstoupil ze hry a ihned na stadionu jsme provedli rentgenové vyšetření, které prokázalo, že se nejednalo o žádnou zlomeninu v oblasti zápěstních kůstek," řekl Singer.

Šimek by měl být schopný do utkání proti Francii nastoupit. "Po zápasu jsme ho ošetřili podle zvyklostí, dostal ortézu a léky na podporu regenerace. Ráno se vyjádřil, že je schopen nastoupit do plného tréninku. Lokální nález je bez progrese, vypadá to příznivě," přiblížil lékař národního týmu.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy