Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sobotka má dveře do zámoří otevřené. V Omsku ukončil angažmá

Omsk (Rusko) – Loni mu návrat do NHL kvůli smlouvě v Rusku neklapl, letos už by ale mohl. Vladimír Sobotka totiž v Omsku končí. Podle oficiálního webu Kontinentální ligy se devětadvacetiletý český reprezentant domluvil s klubem na rozvázání smlouvy, ta mu přitom podle dostupných informací po sezoně končila. Když totiž do Avangardu v roce 2014 přišel, podepsal tříletý kontrakt.

Vladimír Sobotka
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Sobotka chtěl Rusko opustit již před rokem a vrátit se zpět do NHL, klub jej však nepustil. Odchovanec Třebíče proto sezonu strávil v KHL a v 53 zápasech včetně play-off nasbíral 40 kanadských bodů za dvanáct branek a 28 asistencí.

Po odchodu z KHL se pro účastníka loňského Světového poháru a dvou mistrovství světa otvírá cesta k návratu do NHL, z níž odešel poté, co se jako takzvaný chráněný volný hráč nedohodl se St. Louis na nové smlouvě.

Arbitráž mu následně přiřkla pro další působení v týmu Blues roční smlouvu na 2,725 milionu dolarů, ale bývalý hráč Slavie se mezitím dohodl s Omskem. Pokud se teď do kanadsko-americké soutěže vrátí, měl by hrát za těchto podmínek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy