Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Slovensko by rádo s Českem spolupořádalo hokejové MS 2015

Bratisla/Praha - Slovensko by chtělo v roce 2015 pořádat hokejové mistrovství světa společně s Českem, kterému byl turnaj přidělen. Český svaz ledního hokeje plánuje odehrát zápasy mistrovství v Praze a v Ostravě. Kdyby se hrálo v Bratislavě, přesunula by se na Slovensko ostravská část turnaje. 

Radost českých hokejistů
zdroj: ČT24

Prezident slovenského svazu Igor Nemeček již o této možnosti předběžně jednal se zástupci českého svazu. Jasněji bude až po skončení nadcházejícího šampionátu, který se uskuteční ve Finsku a Švédsku. Právě zkušenosti se společným pořádáním MS v severských zemích budou v rozhodování svazů podstatné.

"Máme zájem, aby se v roce 2015 konalo mistrovství světa u nás jako v druhé pořadatelské zemi. Už jsme se o tom bavili, ale zatím je to padesát na padesát. Uvidíme, jak dopadne nejbližší šampionát a pak na následném kongresu IIHF o tom budeme opět mluvit," řekl Nemeček deníku PLUS Jeden deň.

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král je momentálně v zámoří, tiskový mluvčí svazu však Zdeněk Zikmund neoficiální kontakty obou svazů potvrdil. "Jsme domluveni, že po mistrovství se můžeme sejít a začít o této možnosti diskutovat. Bude záležet na tom, jaké zkušenosti se společným pořadatelstvím budou. Jak divácké, tak i marketingové nebo celkově finanční," uvedl Zikmund. Oficiální jednání ale ještě neproběhla.

Jako o možném partnerovi pro českou stranu se v minulosti mluvilo i o Německu, to však v minulých týdnech představilo plán společné kandidatury s Francií pro rok 2017.

Pokud by se český a slovenský svaz na spolupráci dohodly, při dalším přidělení MS Slovensku by se model opakoval. "Bylo by to reciproční," řekl Zikmund. Slovensko pořádalo MS loni, o další kandidaturu se zřejmě bude ucházet pro rok 2018 nebo 2019. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy