Následuje
Sportovní zprávy

Slovenské kluby souhlasí s příchodem Vsetína, ten musí dořešit finance

Vsetín - Účastníci slovenské hokejové extraligy souhlasí se vstupem Vsetína do soutěže. Tým z druhé české ligy, který v minulosti šestkrát dobyl domácí extraligový primát, o tuto možnost nadále usiluje. Chce ale mít jistotu, že by dokázal naplnit předpokládaný rozpočet a celý posun o dvě soutěžní patra výše zvládl po finanční stránce.

Frýdek-Místek - Vsetín
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Možnost vstupu do slovenské extraligy je pořád v jednání. Minulý čtvrtek to projednávaly na Slovensku kluby, s variantou našeho vstupu do soutěže souhlasí. Vše se teď posunulo na výkonný výbor slovenského hokeje, ale není předpoklad, že by se k celé věci postavil zamítavě," řekl jednatel klubu Daniel Tobola.

Souhlas klubů slovenské nejvyšší soutěže byl důležitým krokem. "Pro nás je příznivé a podstatné to, že tady ta možnost dostala podporu. Podle našich informací usilovaly o vstup i kluby z Polska a Maďarska. Nevím přesný důvod, ale tam to neprošlo," uvedl Tobola.

Cesta mužstva ze zlínského regionu mezi slovenskou elitu vede přes Piešťany, které se v minulé sezoně zachránily ve skupině o udržení. "Ve hře jsou pořád obě možnosti spolupráce obou stran - odkoupení licence, ale i provázání obou klubů," připustil Tobola.

Hokejový Vsetín shání peníze na start ve slovenské extralize

Klíčovou stránkou zůstává finanční zabezpečení. "Posouvá se to, jednáme s městem, zjišťujeme, zda má tato myšlenka podporu, zda o to město a celý region stojí, jednáme s novými partnery. Zaznamenáváme veskrze příznivé projevy, samozřejmě se najdou i ty méně příznivé. Tlačí nás čas, ale některé věci nelze naplánovat. Pro nás je zcela nezbytné, abychom při vstupu do slovenské extraligy byli ve stabilizované situaci," řekl Tobola.

Nadále platí, že nejzazším termínem pro definitivní rozhodnutí je konec května

"To abychom byli korektní vůči všem zainteresovaným stranám. Kdyby se to nemělo povést letos, nikde není psáno, že to nemůžeme celé řešit během příští sezony a uskutečnit vše za rok," prohlásil Tobola. Radost mu dělají reakce fanoušků. "Pro nás je tohle velmi důležité hledisko. Neradi bychom pak ze všech stran slyšeli 'tohle jsme nechtěli'. Asi se tím nezavděčíme všem, ale na tom našem malém městě to lidé hodně probírají a 80 až 90 procentům se tato varianta zamlouvá," přiblížil Tobola.

Radim Tesařík ze Vsetína
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Vsetínský klub vládl v 90. letech české extralize. Tým s řadou hvězd vstoupil mezi elitu v roce 1994 a opanoval šest z dalších sedmi ročníků, když i v tom zbývajícím hrál finále, ale podlehl Spartě. Poté však klubový šéf a kontroverzní podnikatel Roman Zubík skončil ve vazbě a na klub se začaly nabalovat problémy. V červnu 2007 byl Vsetín vyloučen z nejvyšší české soutěže, když mu Asociace profesionálních klubů neudělila extraligovou licenci.

Seniorský hokej poté ve Vsetíně rok nefungoval, mužstvo dospělých se rozpadlo. Po roční odmlce však klub opět začal hrát - místo Blanska vstoupil do druhé ligy, tedy třetí nejvyšší soutěže. Tu hrál až dosud. A je možné, že opět bude hrát nejvyšší soutěž, byť na Slovensku.

"Lidé tady hokejem hodně žijí, měli jsme tu opět vyprodaný Lapač. Obránce Radim Tesařík, který zažil tehdy i finále extraligy, sám říkal, že to bylo až neskutečné, jaká atmosféra tady byla na finále druhé ligy," řekl Tobola.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy