Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix Brno

Slovan kvůli koronaviru rozpustí kádr. Většinu týmu bychom ale chtěli zpět, zní z klubu

Ekonomické dopady pandemie koronaviru dopadly i na Slovan Bratislava. Klub neprodlouží současné smlouvy s hráči, členy realizačního týmu a většinou zaměstnanců. S většinou kádru, který po loňském odchodu z KHL skončil v předčasně ukončené slovenské lize druhý, chce ale po obnovení činnosti navázat opět spolupráci. Současné závazky chce Slovan naplnit v plném rozsahu. Barvy Slovanu hájilo i trio českých hokejistů - brankář Vladislav Habal, obránce Jiří Kučný a útočník Jindřich Abdul.

Hokejisté Slovanu Bratislava
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Současné smlouvy s hráči A-týmu a členy realizačního týmu nebudou prodlouženy. Pracovní poměr skončí většině zaměstnanců klubů. Zároveň budou k 31. březnu 2020 ukončeny všechny dodavatelské a marketingově-obchodní smlouvy, které vzhledem k pandemii koronaviru není možné dále vzájemně plnit, respektive by jejich plněním klubu vznikly výdaje," uvedl Slovan v prohlášení.

Akcionáři Slovanu podle vyjádření museli k těmto opatřením přistoupit, aby zachránili existenci klubu. "Předčasné ukončení sezony má na klub devastační důsledky, stejně jako na velkou většinu sportovních klubů na Slovensku a ve světě," uvedl Slovan.

Ztráty za neodehrané play-off na Zimním stadionu Ondreje Nepely pro 10 tisíc diváků klub vyčíslil přibližně na 1,1 milionu eur. "Jde především o ušlé příjmy ze vstupného, pronájmu VIP lóží i nenaplnění marketingových a sponzorských smluv," uvedl klub v prohlášení.

Současné kontrakty chce dodržet. "Klub chce všechny svoje pracovně-právní vztahy vůči hráčům a zaměstnancům vypořádat v plném rozsahu," ubezpečili zástupci Slovanu, který při působení v KHL kvůli ekonomickým problémům dlužil hráčům výplaty i například za pronájem zimního stadionu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy