Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Šlégr míří do Vancouveru pro ocenění

Praha - Na olympijské hry ve Vancouveru se podívá český hokejový obránce Jiří Šlégr. Hrající asistent extraligového Litvínova, který nechyběl v roce 1998 při historickém triumfu České republiky pod pěti kruhy v Naganu, bude tentokrát jen hostem slavnostního ocenění pro členy prestižního Triple Gold Clubu. Do Kanady zamíří jen na čtyři dny, aby stihl plnit své povinnosti v litvínovském klubu. V něm dohrává svou poslední sezonu v bohaté a úspěšné kariéře. "Ceremoniál bude určitě příjemný. Potkáme se společně se všemi hráči, kteří všechny ty triumfy posbírali, a pobavíme se spolu. Určitě se těším," řekl Šlégr.

Na slavnost, kterou má v Kanadském hokejovém domě ve Vancouveru navštívit asi 400 hostů, mu přišla pozvánka z Mezinárodní hokejové federace. "Přijal jsem to s radostí. Jedu i s dcerou, která krasobruslí, tak se tam podívá na svůj sport přímo v dějišti a mohla by to být skvělá motivace do dalšího sportovního života." 

Nyní osmatřicetiletý Šlégr je ve vybrané společnosti majitelů tzv. zlatého hattricku, tedy triumfu na olympiádě, mistrovství světa a ve Stanleyově poháru, společně s hvězdným útočníkem Jaromírem Jágrem. Vstoupili tam po triumfu na mistrovství světa ve Vídni v roce 2005. Šlégr vyhrál prestižní zámořskou soutěž v roce 2002.Mezinárodní hokejová federace plánovala ocenit členy Triple Gold Clubu už v roce 2008 při stém výročí svého založení, ale nakonec k tomu dojde až ve Vancouveru. Šlégr to vítá nejen proto, že se to uskuteční při příležitosti takové velkolepé události, jakou je hokejový turnaj se všemi světovými hvězdami v kolébce hokeje. Vancouver jej totiž v roce 1990 draftoval v druhém kole jako celkově 23. v pořadí; v dresu Canucks působil v letech 1993 až 1995 a pak znovu v letech 2003 až 2004.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy