Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Slávisté nesouhlasí s úsporami a žádají odstoupení vedení. V Prostějově nastoupila juniorka

Praha – Hokejisté prvoligové Slavie nesouhlasí s rozhodnutím klubového vedení, které v pátek oznámilo, že je nuceno šetřit a plánuje uvolnit řadu svých hráčů. V prohlášení uvedli, že krok prezentovaný členem představenstva klubu Vladimírem Pitterem nepovažují za korektní, a vyzvali vedení, aby v případě, že není schopné zajistit plnění platných smluv, odstoupilo. Do utkání v Prostějově hráči A-týmu odmítli nastoupit a místo nich tak utkání odehráli junioři.

Utkání Jihlava - Slavia
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Pitter v pátek na internetových stránkách klubu z Edenu oznámil, že se nepodařilo získat partnery, kteří by Slavii podpořili v boji o návrat do extraligy a Pražané tak musí šetřit. A postupně uvolňovat hráče. Podle webu iDnes.cz klub musí opustit dvanáct nejlépe placených hokejistů.

Samotným hráčům se to však nelíbí. "Redukční dieta, jak pan Pitter nazval ekonomickou stabilizaci klubu, by nám hráčům nezaručovala ani základní podmínky, které jsou ve všech ostatních hokejových klubech na naší úrovni standardní," uvedli hokejisté v prohlášení a poukázali na skutečnost, že oni své povinnosti vyplývající s uzavřených smluv plní.

"Pokud není vedení HC Slavia Praha (schopné, poznámka autora) dostát svým závazkům, žádáme jeho odstoupení," dodali.

V Prostějově nastoupila místo A-týmu juniorka

Situace došla tak daleko, že hokejisté odmítli odcestovat k duelu do Prostějova. Hrát musel juniorský tým, který je po 12 zápasech juniorské extraligy s pouhými pěti body na posledním 18. místě.

Mladí slávisté přitom už v poledne nastoupili k juniorskému utkání v Jihlavě a prohráli 1:6. S Jestřáby pak utrpěli nejvyšší porážku této prvoligové sezony 0:13 a Slavia v tabulce klesla z druhého na čtvrté místo.

Pittera reakce hráčů zaskočila. "Prostřednictvím sportovního manažera (Luďka Bukače mladšího) jsem hráčům vzkázal, že mohou přijít za mnou a rád jim aktuální situaci vysvětlím, ale nikdo se neozval a přišlo takové prohlášení," uvedl Pitter v prohlášení. "Je bohužel velmi zarážející, když někomu otevřeně řeknete, jak se věci mají, v dobu, kdy je čas na řešení této situace a je zde možnost odejít do jiných klubů, které projevují zájem, tak místo toho udělají tento krok..." doplnil.

Pitter zároveň přiznal dluh některým hráčům. "Otevřeně říkám, že k dnešnímu dni je stav takový, že z výplat splatných k 20. září se dluží dohromady cca 350 tisíc. A to devíti hráčům, kteří zde mají nadstandardní podmínky hodné extraligové úrovně. I těm však odešla podstatná část výplat a toto zbývá. Majitelé ostatních klubů jistě pochopí, co tím vším myslím. Nenechám si hráči diktovat, co mám udělat. To považuji za nekorektní jednání a poškození klubu HC Slavia Praha, a. s.," konstatoval Pitter.

Chystá se proto vyvodit ze situace rázné důsledky. "Sezonu budeme klidně dohrávat s juniory a hráči, kteří mají ke Slavii dlouholetý vztah. Mojí prioritou je, aby tady byli hráči, kteří chtějí v této těžké situaci Slavii opravdu pomoct. Toto překročilo veškeré meze a solidárnost vůči nim. Raději udělám dva kroky dozadu, aby v budoucnu případně mohla Slavia udělat třeba deset kroků vpřed," dodal Pitter.

Vlastnická struktura je ve vedení klubu nejasná

Problém nicméně může být v tom, že Pitter během uplynulých měsíců vystupoval jako majitel klubu, vlastnická struktura Slavie je však nejasná. Podle informací deníku Sport je pravděpodobné, že 69,9 procent klubu nadále vlastní společnost OIN Gama, a. s., kterou zastupoval Richard Benýšek. Ten přitom před dvěma lety avizoval, že ve vršovickém klubu skončil a svůj podíl prodal. Zřejmě se tak ale nestalo.

Slavia, klub s více než stoletou tradicí, sestoupila do první ligy loni a nyní je zřejmé, že v nejbližší době nenaváže na úspěšnou éru, během níž získala v letech 2003 a 2008 dva extraligové tituly. Letos na jaře hráli sešívaní baráž, ale o návrat do nejvyšší soutěže bojovali marně. V novém ročníku jim po dvanácti kolech patří druhé místo v tabulce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy