BBV po 25 letech

Slavie porazila v přípravě ruský Nižněkamsk 4:2

Praha - Hokejisté pražské Slavie porazili v přípravném utkání tým Kontinentální ligy Neftěchimik Nižněkamsk 4:2. O třetí výhře v testovacím období v řadě během necelého týdne rozhodli pro tým trenéra Vladimíra Růžičky ve třetí třetině Michal Poletín a Tomáš Hertl.

Jan Alinč (vlevo) ze Slavie a brankář Něftěchimiku Matthew Dalton
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Po výhrách nad Znojmem a Kladnem vedla Slavia nad Nižněkamskem už po 67 vteřinách díky Krenželokovi. Ruský klub s českými útočníky Petrem Koukalem a Janem Kolářem v sestavě rychle vyrovnal v přesilovce díky Berezinovi, ale v sedmé minutě vrátil Pražanům vedení ve vlastním oslabení Jelínek.

Na konci úvodního dějství opět smazal ztrátu Selujanov, ale na začátku třetí třetiny se trefili Poletín a Hertl. Ve středu čeká Slavii ještě další domácí duel s Drážďany.

Nižněkamsk trénuje v Karlových Varech a před sobotním odletem se ještě představí ve čtvrtek v Kladně a v pátek v Litvínově.