Sokolský zpravodaj

Slavia vyhrála základní část extraligy a míří do Ligy mistrů

Praha - Hokejisté pražské Slavie zdolali v 51. kole extraligy Kladno 4:3 v prodloužení a zajistili si tak prvenství v základní části extraligy. Úřadující šampión si navíc zopakuje účast v Lize mistrů - i kdyby neobhájil titul, má jistý start v druhém kvalifikačním kole. Pardubice ztratily naději na vítězství v základní části extraligy, když podlehly Litvínovu 2:3 po samostatných nájezdech. Třinečtí Oceláři v duelu s Plzní prohráli 2:3 a v posledním kole budou ve Vítkovicích o účast v předkole bojovat na dálku s Českými Budějovicemi. Hokejistům Znojma se podařilo před jejich startem v play off zachránit po vítězství nad Libercem 4:3 v prodloužení alespoň dva body. Po dramatickém průběhu porazili Českobudějovičtí hokejisty Karlových Varů 2:1 a pražská Sparta vyhrála nad Vítkovicemi 3:2, čímž si definitivně zajistila postup do čtvrtfinále play off. Hokejisté Mladé Boleslavi v domácím duelu se Zlínem ztratili ve třetí třetině vedení 3:1 a prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Více informací, reportáže a fotogalerie z jednotlivých zápasů nabízí server hokejzive.cz.