Následuje
Paralympijský magazín

Slavia bude mít nového většinového vlastníka

Praha - V hokejové Slavii se mění vlastnická struktura a svého podílu v klubu se podle Aktuálně.cz zbaví i trenér a generální manažer Vladimír Růžička. Držitelem většinového podílu, tedy zhruba 69 procent, se podle serveru stává akciová společnost OIN gama.

Vladimír Růžička
zdroj: isifa/LN autor: Jindřich Mynařík

Za ní podle Aktuálně.cz stojí dvojnásobný mistr světa Ladislav Benýšek. Manažersky mu v transakci asistuje bratr Richard, šéf představenstva firmy Bestsport Arena, která provozuje pražskou O2 arenu, v níž Slavia hraje. Svůj dosavadní pětinový podíl posílí podnikatel Vladimír Pitter, kterému bude patřit 30 procent klubu.

Necelé procento si ponechá občanské sdružení SK Slavia Praha. Růžička má být i pod novými vlastníky hlavní postavou klubu. "Na jeho roli v klubu se samozřejmě nic nemění," citoval server Richarda Benýška. OIN gama prý na sebe vezme dluhy Slavie. Částka, kterou noví majoritní vlastníci zaplatí, nebude oficiálně zveřejněna. Nový většinový vlastník nechce zatím prozradit, jestli se nějak změní rozpočet klubu.

"Rozhodně si Slavia zaslouží péči, jakou má dostat nejstarší hokejový klub v Evropě, kterým jsme," uvedl Benýšek. "Dobrá zpráva je to především proto, že budeme mít jednoznačného vlastníka, a nebudeme přitom 'béčkem' ruského klubu," dodal Benýšek v narážce na propojení konkurenční Sparty s klubem KHL Lev Praha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy