Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Slavia bude dál hrát v O2 areně

Praha – Hokejová Slavia si dnešní domluvou se společností Bestsport zajistila pronájem vysočanské O2 areny pro celou nadcházející sezonu. Klub si pro jistotu již dříve u Asociace profesionálních klubů ledního hokeje předjednal dvouletou výjimku, aby mohl případně hrát i v Edenu. Podle představitelů Bestsportu, jenž multifunkční halu provozuje, se obě strany dohodly na oboustranně přijatelných podmínkách.

O2 arena
zdroj: ČT24 autor: ČT24

"Jsme rádi za takový výsledek. O2 arena je symbolem českého hokeje a Slavia do ní prostě patří. Zápasy tady hraje vlastně už od otevření haly. Přejeme jí, aby došla v začínající soutěži co nejdál. Pro nás představuje dohoda, a tedy skutečnost, že Slavie zůstane v O2 areně, další krok ke stabilizaci firmy," uvedl předseda představenstva Bestsportu Richard Benýšek. Bestsport, který má stejné akcionáře jako loterijní společnost Sazka, je totiž od května v úpadku.

Zástupci pražského klubu o možnosti, že by O2 arenu za určitých okolností opustili, mluvili na úterní tiskové konferenci před startem sezony. Přiznali, že od Asociace profesionálních klubů ledního hokeje dostali výjimku, aby zápasy mohli hrát v Edenu.

"V O2 areně máme kvalitní zázemí a pro diváky a naše fanoušky představuje komfort, na který si už za několik let zvykli," prohlásil člen představenstva a obchodní ředitel Slavie Ladislav Blažek. "V našich sportovních plánech na letošní sezonu jsme s O2 arenou počítali. Výjimka, udělená pro stadion v Edenu a schválená Valnou hromadou APK minulou středu, je jen pro případ nemožnosti uskutečnit utkání v O2 areně ve výjimečných případech," vysvětlil Blažek.

Slavia hraje v O2 areně zápasy, připravuje se ale v Edenu, kde působí také všechny mládežnické týmy. "Dávat z rozpočtu 110 milionů korun 30 milionů na ty dva stadiony, to je dost velký přepych," komentoval situaci v úterý před uzavřením jednání s Bestsportem také jeden se spolumajitelů, generální manažer a trenér v jedné osobě Vladimír Růžička. Kompromisní dohoda vyhovuje oběma stranám, jak naznačil Růžička už v úterý. Slavia má smlouvu v O2 areně až do roku 2024, přesto úvahy o předčasném odchodu byly. "Jaké by byly sankce, to nevím. Ale kdybychom na O2 arenu neměli, tak co bychom dělali. Na druhou stranu pro ně je záruka, že tam máme 30 akcí za rok," dodal Růžička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy