Absa Cape Epic

Škoula s Židlickým přispěli k vysoké výhře Minnesoty

New York - Ve středečním utkání NHL přispěli  k vítězství Minnesoty 6:2 na ledě New Yorku Islanders čeští obránci Martin Škoula a Marek Židlický. Škoula svým druhým gólem v sezoně v úvodu třetí třetiny zvýšil vedení Divočáků na 4:1, Židlický si připsal tři asistence.

Slovenský útočník Marián Gáborík se stal hlavní hvězdou večera. Ve svém teprve třetím utkání po tříměsíční pauza zaviněné zraněním zaznamenal čtyři body za dva góly a dvě přihrávky. Minnesota i díky němu znovu posílila svou šanci na postup do play off, v tabulce Západní konference ztrácí na desátém místě jediný bod na osmý Edmonton.

Hokejisté Floridy, kteří podlehli na ledě Buffala 3:5 a prodloužili sérii porážek na tři zápasy, naopak důležité dva body v bitvě o účast ve vyřazovacích bojích ztratili. Panteři i zásluhou gólu Michaela Frolíka vedli ještě v 45. minutě 3:1, pak však Tomáš Vokoun během dvou minut třikrát kapituloval a obrat Šavlí dokonal trefou do prázdné branky v poslední minutě Maxim Afinogenov.

Florida tak ve Východní konferenci stále ztrácí dva body na osmý Montreal, Buffalo je o tři body zpět.