Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Sivák dal v Žilině gól v páté sekundě. Nebo dřív?

Bratislava – Útočník Peter Sivák ze Žiliny se v neděli zapsal do historie slovenského hokeje. V extraligovém zápase proti Popradu vstřelil gól již po pěti sekundách hry, což se v tamní lize ještě nikomu nepodařilo. Navíc se může zviditelnit i celosvětově. Vedení žilinského klubu totiž podalo žádost o "zrychlení" branky, čímž by se jeho hráč zařadil mezi nejrychlejší střelce v historii. Podle videozáznamu došli funkcionáři k závěru, že někdejší hráč Zlína se prosadil již po 3,23 sekundy od začátku hry.

Peter Sivák
zdroj: MsHK Žilina

"Na oficiálním záznamu je zřetelně vidět čas, že Peter (Sivák) skóroval mezi třetí a čtvrtou sekundou. Proto jsme zaslali oficiální žádost o dodatečnou úpravu. Na stadionu je to totiž limitované lidským faktorem, protože časoměřič reagoval později," uvedl manažer žilinského klubu Ján Nociar.

Sivák měl z nečekaného úspěchu radost. "Bylo to rychlé. Vhazování vyhrál Robo Huna a puk posunul dopředu. Protože hrajeme ofenzivním systémem, bruslil jsem hned přes středový kruh a puk jsem si přebral zhruba na modré čáře, kde propadl obránce. V prostoru mezi modrou čárou a levým kruhem jsem se rozhodl bez váhání vystřelit," popsal Sivák gólovou situaci.

Bez ohledu na to, zda bude čas gólu devětadvacetiletého útočníka upraven, se už nyní Sivák zapsal mezi nejrychlejší hokejové střelce. Například v NHL jsou maximem góly v páté sekundě.

Českým rekordmanem je podle oficiálních zápisů Martin Špaňhel, který se 8. října 1999 v barvách Plzně proti Vsetínu zapsal mezi střelce už ve čtvrté sekundě. Jenže i tam zřejmě zafungoval lidský faktor.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy