Je nám líto, video expirovalo.

Šindel bude trénovat hokejovou reprezentaci do dvaceti let

Praha - Novým trenérem české hokejové reprezentace do dvaceti let se stal Jaromír Šindel, jehož asistentem bude Zdeněk Moták. Nástupce Marka Sýkory dnes na svém jednání zvolil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Svazoví funkcionáři dnes jmenovali i reprezentační trenéry u dalších věkových kategorií. Osmnáctku povedou Jiří Kopecký a Jiří Juřík, sedmnáctku Miroslav Přerost s Jiřím Šolcem a nově utvořenou šestnáctku převezmou Jiří Doležal s asistenty Radkem Kampfem a Jakubem Petrem.

Devětačtyřicetiletý Šindel už v minulosti u mládežnických reprezentací trénoval. V roce 2004 dovedl tým do osmnácti let k bronzovým medailím na mistrovství světa v Bělorusku. V minulé sezoně trenér působil v Mladé Boleslavi a podílel se na tom, že se nováček extraligy v nejvyšší soutěži zachránil.

Nový kouč juniorské reprezentace se dnes volil trochu neplánovaně, neboť Sýkora měl smlouvu i na příští sezonu. Zkušený kouč však v minulých týdnech dostal nabídku od ruského Jekatěrinburgu, který bude hrát nově Kontinentální ligu, a rozhodl se požádat svaz o uvolnění z funkce.

Mezi kandidáty byli Martinec i Holaň

Kandidátů bylo více. Uvažovalo se například Vladimíru Martincovi nebo Miloši Holaňovi, který je ale smluvně vázaný ve Zvolenu. U dvacítky bude zřejmě jako druhý asistent působit i František Musil, který však musí nejprve získat svolení od vedení zámořského Edmontonu, pro nějž pracuje jako skaut. Podle prezidenta ČSLH Tomáše Krále však zvolit nového kouče nebylo složité. "Kvalitních trenérů máme řadu. Jde spíše o to, že to nakonec padlo na pana Šindela. Hodně to bylo dáno jeho úspěchy, kterých dosahoval u mládežnických týmů a výběrů," řekl Král novinářům.

"Dnešní volba souvisí se záměrem, který máme do budoucnosti. Chceme se vrátit k modelu, kdy trenéři jdou po určitou dobu s reprezentacemi. Abychom každý rok nestřídali trenéry. Proto u sedmnáctky a osmnáctky zůstávají trenéři z minulé sezony," vysvětlil Král.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy