Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sezona mohla být lepší, říká Nečas. Připraven je i na výměnu

Martin Nečas momentálně řeší svou další budoucnost. V Carolině mu skončila smlouva a spekuluje se o jeho výměně. Český útočník je připraven na všechny možnosti. V příští sezoně by ale rozhodně chtěl oproti té minulé dostat na ledě větší prostor.

Martin Nečas se raduje z branky
zdroj: USA TODAY Sports autor: James Guillory

Nečas nebyl se svou sezonou v Carolině moc spokojený. I když v základní části nasbíral solidních 53 bodů a v play-off přidal dalších devět. "Bylo to nahoru dolů. Nebylo to nejlepší a nejsem s tím spokojený, ale ani zklamaný. Vím, že to může být lepší. Play-off bylo z pohledu týmového výsledku zklamání, ale na druhou stranu bez toho bych nebyl na mistrovství a nezažil bych zdejší skvělou atmosféru. Jak se říká, něco špatného je k něčemu dobré," řekl Nečas.

Pětadvacetiletý útočník v minulé sezoně nepatřil mezi klíčové hráče Caroliny, s čímž nebyl spokojený. "Od toho jsou tam trenéři, kteří hráče posílají na led. Já jsem mezi klíčovými nebyl a v příští sezoně bych to chtěl vylepšit. V těchto situacích se na ledě cítím nejlépe. Musím podle toho podávat výkony a doufám, že od příští sezony se to zlepší," přál si Nečas.

Otázkou ale je, zda bude i nadále hrát v Carolině. V klubu, který jej před sedmi lety draftoval, mu skončila smlouva. Hurricanes ale drží jeho hráčská práva. V zámoří se nicméně spekuluje, že bude vyměněný. "Já jsem připravený na všechno. Uvidíme, jak to bude. Bude to zajímavé," řekl Nečas, jenž společně s agentem klubu nastínil svá očekávání.

"Jsem hráč Caroliny, která na mě má práva. Jsme každodenně v kontaktu, agent i já s nimi mluvíme a věřím, že to dopadne dobře pro mě i pro klub. Buď budeme spolu pokračovat, a doufám, že to bude co nejlepší, nebo budu někde jinde. Doufám, že pokud se rozejdeme, tak to bude v dobrém," podotkl Nečas, jenž za Carolinu v průběhu sedmi sezon odehrál včetně play-off 421 utkání.

Jasno o případné Nečasově výměně by ale mohlo být teoreticky již tento týden, kdy se v zámoří koná draft NHL. "Je to možné. V trochu podobné situaci jsem byl před dvěma lety, kdy se mluvilo o trejdu a nakonec jsem podepsal novou smlouvu. Vše jsem teď nechal na agentovi a já se připravuju na další sezonu," řekl Nečas, který o své situaci mluví i přímo s majitelem klubu.

Spekulace médií, kam by mohl zamířit, ale moc nesleduje. "Zpráv a spekulací je hodně. Kdyby je člověk četl, tak si myslí, že jde každý den do dalších 15 týmů. Držím se toho, o čem se bavíme s agentem," uvedl Nečas.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články