Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Severské derby rozhodly nájezdy. Bod navíc získali Finové

Stockholm – Až šestá série nájezdů rozhodla severské derby mezi Švédskem a Finskem. Šťastnějším nakonec byli hráči Suomi, kteří díky brance Pakarinena svého velkého rivala zdolali 3:2. Suverénní lídr Euro Hockey Tour se tak díky zisku dvou bodů posunul do čela Švédských her se ziskem pěti bodů. Domácí výběr má bod jeden.

Slavící hokejisté Finska
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Joel Marklund

Před zápasem vhodil čestné buly bývalý reprezentant Markus Näslund, který byl uveden do švédské Síně slávy. V úvodním dějství padla jediná branka. Ve 12. minutě projel Jormakka přes celé hřiště a střelou přes obránce překvapil gólmana Erikssona. 

Domácí se dočkali vyrovnání na začátku druhé třetiny, když se při Hietanenově vyloučení prosadil Möller. Pak zápas na několik minut přerušila výměna rozbitého plexiskla. Na konci prostřední části hráli Finové 17 vteřin v pěti proti třem, domácí se sice ubránili, ale v pokračující přesilovce vrátil Suomi vedení ránou z levého kruhu Ohtamaa.

Finové výhru v běžné hrací době neudrželi. V 57. minutě se podruhé v zápase prosadil Möller. Nastavení nerozhodlo a nájezdy se protáhly až do šesté série. Ve druhé se prosadil Fin Lehterä, ve třetí vyrovnal Lindström a nakonec rozhodl Pakarinen, když předtím Nygren tvrdou ránou trefil jen horní tyč.

Tým kouče Erkky Westerlunda, který už v prosinci získal jistotu prvenství v Euro Hockey Tour, ovládl zářijové České hry v Pardubicích a listopadový domácí turnaj Karjala. Prosincový Channel One Cup v Soči vyhráli Češi.

Švédsko - Finsko 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Möller (Lindström, Nygren), 57. Möller (Backlund) - 12. Jormakka (Komarov), 39. Ohtamaa (Kontiola, Lehterä), rozhodující sam. nájezd Pakarinen. Rozhodčí: Romasko, Anisimov (oba Rus.) - Pihlblad, Haster (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 8379.

Švédsko: Eriksson - Nygren, Ekholm, Hersley, Burström, Rahimi, Ahnelöv, Andersén, Fransson - Lindström, Backlund, Möller - Axelsson, Olausson, Klasen - Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson - Thuresson, Lundqvist, Danielsson - Karlsson. Trenér: Pär Marts.

Finsko: Rinne - Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Marttinen, Lajunen, Korpikari, Kivistö, Pokka - Teräväinen, Kontiola, Lehterä - Pakarinen, Hytönen, Komarov - Jormakka, T. Sallinen, Huhtala - J. Sallinen, Wirtanen, Savinainen - Pöysti. Trenér: Erkka Westerlund.

Hlavní zprávy