Svět motorů

SESTŘIH: České hokejistky nestačily na EHT na Švýcarsko

České hokejistky nenavázaly na Women's Euro Hockey Tour v Klotenu na úvodní výhru nad Finskem a v duelu s domácími Švýcarkami prohrály 1:2 po samostatných nájezdech. Jedinou branku českého celku vstřelila už v první třetině Michaela Pejzlová. Třetí a závěrečný zápas na Turnaji čtyř čeká české hokejistky v sobotu, kdy se od 13:30 utkají v Klotenu se zatím neporaženými Švédkami a přímý přenos utkání můžete sledovat na ČT sport Plus.

Sestřih utkání Švýcarsko – Česko

Češky byly v úvodu aktivnější, švýcarská brankářka Maurerová ale soupeře několikrát podržela. Bezbrankový stav změnila až ve 13. minutě Pejzlová. Duelu pak dlouho kralovaly Maurerová a Hesová, která dostala šanci v české brance.

Další gól padl až v 51. minutě, kdy se po individuální akci prosadila domácí kapitánka Stalderová. Opora domácích nakonec duel i rozhodla, protože se jako jediná prosadila v samostatných nájezdech. Švýcarky porazily český tým poprvé od prosince 2022.

Turnaj čtyř, součást série Women's Euro Hockey Tour (WEHT) v Klotenu (Švýcarsko):

Švýcarsko – Česko 2:1 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky: 51. a rozhodující samostatný nájezd Stalderová – 13. Pejzlová.

Finsko – Švédsko 5:7 (2:1, 2:5, 1:1)