Následuje
Galavečer českého turfu

Série Sparty a Liberce je vyrovnaná, Pražany však čekají dva domácí zápasy

Praha - Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy nastoupí hokejisté Sparty a Liberce k další finálové bitvě o extraligový titul. Pražané budou v O2 areně hájit výhodu domácího prostředí, kterou díky úvodní výhře pod Ještědem získali na svou stranu. Bílí Tygři naopak chtějí navázat na minulý zápas, v němž dokázali porazit Spartu poprvé v sezoně v základní hrací době. V úterý se na stejném místě hraje i čtvrté utkání. Oba duely sledujte živě od 18:00 na programu ČT sport a našem webu.

Sparta - Liberec
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Série se přesouvá na náš led, před naše fanoušky, kterých bude plná hala. Očekáváme parádní atmosféru, v které chceme uspět a vyhrát. K tomu bude potřeba udržet nervy na uzdě, nenechávat se vylučovat a zlepšit hru v přesilovkách," řekl asistent trenéra Zdeněk Moták. Spartě bude kvůli automatickému jednozápasovému distancu chybět Klimek, jenž za kopnutí bruslí libereckého obránce Dernera obdržel v pátek od rozhodčích trest ve hře a navíc může očekávat dodatečný disciplinární trest.

"Musíme si s tím poradit tak, jak jsme si poradili v předchozích sériích, kdy nám různě chybělo také poměrně dost hráčů," podotkl kouč Josef Jandač. Jde o hodně, finále je oboustranně vyhecované. "Myslím si však, že se držíme mnohem lépe než oni. My jsme na to připravení a nijak nás to nerozhodí. Pro zbytek celé série bude určitě rozhodujícím faktorem, jak kdo tohle zvládne," uvedl obránce Jan Švrček.

Klimek už kvůli kopnutí protihráče do finále nezasáhne

V Praze počítá s plným hledištěm a bouřlivou kulisou. "Myslím, že můžeme čekat podobný hokej jako v Liberci. Lidi vás sice nakopnou, ale občas pak třeba neděláte věci, které jsou úplně správné v těch situacích. Musíme se v tomto směru ovládnout a pohlídat si to, abychom hráli hru, kterou chceme hrát," uvedl Švrček. Také jeho spoluhráč z obrany Adam Polášek věří, že sparťané zvládnou odehrát zbývající finálová utkání s chladnou hlavou a ustojí i případné provokace ze strany Bílých Tygrů.

"Oni takhle hrají. Jestli tak chtějí hrát, ať si tak hrají. My víme, s čím tam jdeme, a záleží také na rozhodčích, jestli jim to budou žrát, nebo ne. My jsme v tomto směru v pohodě. Je to finále, oba týmy do toho dávají všechno, takže jestli to bude vyhrocené, tak se nikdo nebude divit," prohlásil Polášek.

Pešán očekává vyrovnané zápasy

Liberec po úvodní porážce ve druhém duelu prohrával 0:1, ale ve druhé třetině stav otočil na 3:2 a sérii vyrovnal. "Druhé utkání už bylo z naší strany povedenější. Očekávám, že i v Praze to budou opět vyrovnané zápasy," prohlásil kouč Severočechů Filip Pešán. "Teď budou pod tlakem doma oni a budou se muset tlačit. Budeme tam chtít samozřejmě vyhrát každý zápas. Není to jednoduché, oni jsou taky dobrý tým a uvidíme, jak to bude vypadat," řekl útočník Michal Řepík. V O2 areně si zahrál v dresu Lva Praha v roce 2014 finále Gagarinova poháru proti Magnitogorsku.

"Vypadá to, že bude asi vyprodáno. Bude to pro mě rozdílné v tom, že nebudu v tom týmu, kterému budou lidé fandit. Na druhou stranu chce každý hrát před naplněnými tribunami. Uvidíme, kolik se tam dostane našich fanoušků," doplnil Řepík. Neúspěšný finálový boj o Gagarinův pohár prožili z libereckého kádru také další útočník Michal Birner a obránce Martin Ševc, podle něhož se v dalších finálových zápasech nic nezmění. "Bude to furt urputný boj o předbrankový prostor i o to, kdo bude diktovat tempo hry," řekl Ševc.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy