World Athletics Continental Tour Gold 2024

Sekáčův gól k výhře Anaheimu nestačil, skórovali i Michálek s Plekancem

New York - Obránce Zbyněk Michálek přispěl v pátečním utkání NHL gólem a asistencí k výhře hokejistů St. Louis 7:5 v Dallasu. Shodnou bilanci zaznamenal i Jiří Sekáč, po jehož akcích vedl Anaheim doma nad Coloradem 2:1, ale nakonec prohrál 2:4. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Jiří Sekáč (vpravo) v utkání proti Coloradu
zdroj: ČTK/AP autor: Christine Cotter

Anaheim - Colorado 2:4

Pro Sekáče je Colorado zřejmě oblíbeným soupeřem, protože mu vstřelil obě branky během působení v Ducks (18 zápasů). Naposledy český útočník bodoval právě proti Avalanche, kdy rovněž zaznamenal gól a přihrávku, od té doby vyšel šestkrát naprázdno. V pátek tuto sérii zlomil po individuální akci, při níž se zmocnil puku ve středním pásmu a samostatný únik zakončil bekhendovou kličkou.

I přes Sekáčovu snahu ale vedoucí tým soutěže prohrál. Možná na to měla vliv i absence lídra mužstva Ryana Getzlafa, který do utkání nezasáhl. "Je velký rozdíl ho na ledě mít a nemít. Taky se vždy cítím trochu lépe, když vím, že nehraje soupeřův nejlepší střelec. Mohl něco změnit. Ale s tím nic neuděláme. Je to těžká porážka, musíme jít dál," prohlásil Sekáč.

Dallas - St. Louis 5:7

Michálek skóroval podruhé v posledních třech zápasech, když si najel před branku a v úvodu třetí třetiny odstartoval gólem na 5:5 obrat. Jednou asistencí podpořil vítězství Blues také Dmitrij Jaškin, ale hlavní hvězdou byl jejich spoluhráč Jaden Schwartz, autor hattricku.

"Byl to šílený zápas," komentoval Schwartz duel, ve kterém oba týmy vytvořily nový rekord soutěže - společně vstřelily čtyři branky během 49 sekund. Na rekordu se podíleli i Michálek, po jehož faulu proměnil Travis Moen trestné střílení, a asistencí Jaškin.

Zároveň shodně každé mužstvo ztratilo dvoubrankový náskok. Dallas v druhé třetině otočil z 1:3 na 5:3, ale čtyřmi góly odpověděl i St. Louis. "Hodně důležitý byl hlavně kontaktní gól v závěru druhé třetiny. Povzbudil nás," vyzdvihl Michálek jednu ze Schwartzových tref. "Pořád jsme makali a věřili si. Obrat je odrazem sebevědomí i vnitřní síly týmu," doplnil Schwartz.

New Jersey - Montreal 3:2 po sam. nájezdech

Brankou v rozstřelu se zaskvěl Patrik Eliáš, jehož forhendový blafák potvrdil výhru New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech nad Montrealem. V základní hrací době se v dresu poražených jednou gólově prosadil Tomáš Plekanec, který v přesilové hře trefil horní roh branky.

San Jose - Arizona 3:1, Buffalo - Chicago 3:4

Hokejisté Chicaga dvěma góly Jonathana Toewse obrátili v závěrečných dvou minutách v Buffalu skóre z 2:3 na konečných 4:3. Sabres tak nadále zůstávají v lize poslední a mají největší šanci získat právo první volby v draftu. Ale jen o dva body před nimi je Arizona, která prohrála na ledě San Jose 1:3. U první branky vítězů asistoval Tomáš Hertl. Sharks ještě nevzdávají boj o postup do play-off, na které ztrácejí čtyři utkání před koncem základní části tři body.

Sestřih utkání San Jose - Arizona:

Výsledky:

Buffalo - Chicago 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)

Branky: 34. a 53. Foligno, 46. Larsson - 59. a 60. Toews, 3. Keith, 9. Sharp. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Foligno, 3. Ristolainen (oba Buffalo).

New Jersey - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 10. Matteau, 25. Boucher, rozhodující sam. nájezd Josefson - 15. Plekanec, 17. Petry. Střely na branku: 18:33. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Matteau, 3. Greene (všichni New Jersey).

Dallas - St. Louis 5:7 (1:1, 4:3, 0:3)

Branky: 21. a 35. Jamie Benn, 20. Moen z tr. střílení, 31. Seguin, 36. Roussel - 21., 40. a 60. Schwartz, 18. a 21. Berglund (na první Z. Michálek, na druhou Jaškin), 45. Z. Michálek, 50. Pietrangelo. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz (St. Louis), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Pietrangelo (St. Louis)

San Jose - Arizona 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 1. Couture (Hertl), 5. Pavelski, 55. Nieto - 23. Arcobello. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Marleau, 3. Niemi (všichni San Jose).

Anaheim - Colorado 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky: 8. Sekáč, 18. Rakell (Sekáč) - 7. Mitchell, 37. Landeskog, 50. Duchene, 59. Everberg. Střely na branku: 17.201. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Sekáč (Anaheim), 3. Berra (Colorado).