Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Šéf KHL Medvěděv: HC Lev bude hrát v Praze

Čeljabinsk (Rusko) - Prezident Kontinentální hokejové ligy Alexandr Medvěděv uvedl, že HC Lev opustí Poprad a bude od nové sezony hrát domácí zápasy v Praze v O2 areně. Zároveň dnes potvrdil, že do soutěže vstoupí Slovan Bratislava. "Lev se opravdu stěhuje do Prahy a bude hrát v O2 areně, financování klubu je zajištěné na tři roky," prohlásil Medvěděv v Čeljabinsku. "Český svaz toto rozhodnutí podporuje a pomůže dořešit všechny věci, které s tím jsou spojené," řekl.

HC Lev Poprad
zdroj: hclev.eu

Medvěděvova slova zmírnil šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. "Žádné oficiální stanovisko a požadavek od KHL či klubu na stole nemám. Nemůžu říct, že něco podporuji za situace, kdy nevím, o čem se bavím. Až něco dorazí, pak to bude téma."

"O této možnosti se diskutuje tři roky, ale mohu potvrdit, že v posledních měsících a týdnech nabraly kontakty na obrátkách, nejspíš i v souvislosti se změnou vlastníka O2 areny," dodal mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Dosavadní kontakty probíhaly podle něho na ryze formální úrovni. "Svaz se tím začne intenzivněji zabývat ve chvíli, kdy přijde oficiální žádost. Pokud by se jednalo o členství, rozhodoval by výkonný výbor a celou věc by posoudil z řady hledisek; sportovního, finančního a jiných," uvedl Zikmund.

Bez svolení svazu nemůže Lev v Česku hrát. Kvůli nesouhlasu neuspěl předloni v létě, kdy chtěl působit v Hradci Králové. "Ano, když se nám návrh nebude líbit, můžeme dát stěhování červenou," uvedl Král pro MF Dnes.

Mluvčí HC Lev Jan Rachota nechtěl Medvěděvovo prohlášení komentovat. Poukázal na únorové vyjádření generálního ředitele akciové společnosti ČKD Group, která je majoritním vlastníkem klubu, Jana Musila, jenž uvedl, že klub analyzuje právě skončenou sezonu a na základě výsledku učiní další kroky. "Momentálně je jisté jen jedno, Lev bude hrát v KHL i příští sezonu. Na stole je více variant," uvedl minulý měsíc Musil.

Vedení HC Lev Poprad ještě před třemi týdny popřelo, že by přesun účastníka KHL do Prahy zvažovalo, i když se o tom stále více spekulovalo. V první polovině února navíc klub propustil většinu zaměstnanců včetně manažerů a po ztrátě nadějí na postup do vyřazovacích bojů v jeho premiéře v KHL opustila klub i řada hráčů včetně několika českých opor.

O2 arena
zdroj: ČT24

Provozovatel haly nepotvrdil, že by zápasy KHL v Libni byly hotovou věcí. "V tuto chvíli nemůžeme potvrdit informaci, že Lev Poprad nebo jiný klub bude hrát od příští sezóny zápasy KHL v O2 areně," uvedl předseda představenstva akciové společnosti Bestsport Richard Benýšek v prohlášení.

V KHL bude hrát Slovan Bratislava

Šéf soutěže zároveň ujistil, že Slovensko nezůstane po odchodu HC z Popradu bez KHL. "Na jaře podá přihlášku Slovan Bratislava a bude hrát ve stejné hale, kde se hrálo mistrovství světa," uvedl Medveděv.

Dalším zájemcem o vstup do KHL je Milán, který ale ještě potřebuje dořešit otázku financí.

Je nám líto, video expirovalo.
KHL se nejspíše přestěhuje do Prahy
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy