Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sborná si nedělala s nasazením dvacítky starosti. Domácím Finům přichystala nečekaný debakl

Nevídaně vysokou porážku schytali Suomi na domácím Turnaji Karjaly v úvodním hracím dni. Se sbornou, která má v Helsinkách sestavu plnou juniorských zástupců Ruska do dvaceti let, prohráli Finové vysoko 2:6. Přímý přenos utkání Finsko – Česko sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz v sobotu od 16:20.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rusko – Finsko

"Neřekl bych, že kluci překvapili. Známe silné stránky všech našich hráčů, sestavili jsme zajímavý tým. Hoši se dali rychle dohromady a ukázali ruský charakter," uvedl trenér ruské dvacítky Igor Larionov. "Samozřejmě Jaroslav Askarov zachytal famózně, což dodalo všem sebevědomí," pochválil gólmana.

Mladá sborná rozhodla o svém vítězství v úvodním dílu Euro Hockey Tour už v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Útočník Jegor Afanasjev se pod úspěšný vstup ruského výběru podepsal posledním gólem zápasu a dvěma nahrávkami.

Finové měli v týmu řadu nováčků, přesto byly proti ruským juniorům zkušenosti na jejich straně. Nakonec jim to ale nebylo nic platné. Sborná se do svého soka od začátku zakousla a už nepustila.

Od úvodního buly uběhlo jen 102 sekund a po povedené individuální akci se prosadil Rodion Amirov. Po polovině úvodní části zvýšil na 2:0 Marat Chusnutdinov a šok pro Seveřany završil Ilja Safonov.

Finové se sice nadechli v polovině 23. minuty, kdy snížil Elmeri Eronen, ale minuty před druhou přestávkou patřily opět soupeři. Daniil Čajka využil ve 36. minutě přesilovku a přesně 100 sekund před sirénou navýšil skóre už na 5:1 Jegor Činachov.

Jere Sallinen v čase 40:46 Finy znovu trochu přiblížil, jenže poslední slovo měl Afanasjev. Otto Karvinen byl pak po nešetrném faulu vyloučen do konce utkání, na skóre se to ale nijak neprojevilo.

Hokejový Turnaj Karjaly v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Finsko 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Amirov, 12. Chusnutdinov (Čajka), 17. Safonov (Podkolzin, Afanasjev), 36. Čajka (Afanasjev, Podkolzin), 39. Činachov (Safonov, Grošev), 53. Afanasjev (Muchamadullin, Čisťakov) - 23. Eronen (J. Peltola), 41. Sallinen (Kemiläinen). Rozhodčí: Suominen, Kaukokari - Jusi, Hägerström (všichni Fin.). Vyloučení: 6:5, navíc Bardakov 10 min. - Karvinen 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2224.

Rusko: Askarov - Čajka, Sedov, Muchamadullin, Čisťakov, Kirsanov, Šechovcov, Byčkov - Afanasjev, Chusnutdinov, Podkolzin - Grošev, Safonov, Činachov - Gricjuk, Baškirov, Amirov - Spiridonov, Bardakov, Alalykin. Trenér: Igor Larionov.

Finsko: Setänen - Parikka, Saarijärvi, Lappalainen, Kemiläinen, Seppälä, Rindell, Lintuniemi, Eronen - Innala, Koivistoinen, Saarela - Sallinen, Tiivola, Turkulainen - Björkqvist, Björninen, Oksanen - J. Peltola, Siikonen, Karvinen - Nurmi. Trenér: Jukka Jalonen.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy