Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Sabolič: Je těžké nás porazit, když hrajeme takhle super zápas

Praha - Hokejisté pražské Sparty překlopili výhrou 5:2 bilanci vzájemných zápasů v sezoně proti Liberci na svou stranu. A také ukázali, že šestnáctibodová propast, kterou v současnosti na jasného lídra soutěže mají, není tak úplně vypovídající hodnotou. Z toho manka navíc mohou ještě něco odmazat dvěma zápasy, o něž sehráli méně než jejich soupeř.

Robert Sabolič
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Odehráli jsme super zápas a dělali super věci. Bojovali jsme a vše plnili, pak ta výhra přijde," řekl jeden z klíčových strůjců vítězství Pražanů Robert Sabolič. "Liberec je super tým, ale když my hrajeme super zápas, je těžké nás porazit," dodal. Sedmadvacetiletý slovinský forvard se na cenném vítězství podílel celkem třemi body za dvě gólové trefy a jednu asistenci.

Vedle posledního gólu do prázdné branky při liberecké power play, který byl pověstným posledním hřebíčkem do rakve libereckých nadějí na zvrat, se blýskl v důležitých okamžicích. Nejprve předložil puk Michalu Čajkovskému před gólem na 1:1, jež Spartu dostal do hry. V úvodu druhé části pak prokázal odolnost a naznačil i dobrou fotbalovou techniku, když si přikopl puk pohotově na hůl a zařídil vedení 2:1.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Liberec

"Hodně ty situace trénujeme, protože mnohdy nejsme tak dobří před bránou a nedáváme ty góly důrazem z předbrankového prostoru. Spíše se snažíme to vykombinovat všechno do prázdné. Bylo super, že dnes jsme právě takové góly dali," pochvaloval si Sabolič. Se spoluhráči tak odčinili poslední porážku 1:3 z ledu posledního Litvínova. "Tam jsme nebojovali a nebruslili tak, jak jsme bojovali dneska. Také jsme lépe bruslili, bylo to jiné," porovnával Sabolič.

Podruhé za sebou si sparťané mohli užívat podporu více než 10 tisíc fanoušků v hledišti O2 areny, kam fandové nacházejí cestu postupně v čím dál větším počtu. "Fanoušci byli dneska skvělí. Moc nám pomohli. Celému týmu to dá velký příděl energie navíc a hraje se pak rozhodně lépe před tolika diváky," uzavřel Sabolič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy