Následuje
Hory horem pádem

S Havlátem se na ledě rozloučily legendy v čele s Jágrem a fotbalistou Čechem

Brno – V roce 2000 se stal mistrem světa, v šesti klubech NHL odehrál dohromady 790 zápasů, jeho kariéru ale ukončily vleklé bolesti třísel. Šestatřicetiletý Martin Havlát na rozloučenou uspořádal v Brně exhibici, na které nechyběly velké hvězdy českého hokeje včetně Jaromíra Jágra. Do brány Havlátova týmu se v duelu s úřadujícím mistrem extraligy Kometou Brno postavil fotbalový brankář Petr Čech a nakonec slavil výhru 10:5.

Havlátovo hokejové loučení
zdroj: ČTK

"Skvěle jsem si to užil. Všichni přijeli, nikdo nedorazil pozdě, plný dům, skvělý soupeř... Byla tu většina těch, které jsem tu chtěl mít, což je super. Kometě patří velký díky, jak mi pomohla vše zorganizovat. Vše proběhlo podle plánu. Bylo to emotivní. A moc krásné," řekl Havlát. 

Havlát se společně s Jaromírem Jágrem dočkal obrovského aplausu již při nástupu před rozbruslením. A ten ještě zesílil během představování jednotlivých hráčů před zápasem. Ten největší si vedle Havláta s Jágrem mohli vychutnat i hrdina úřadujících extraligových šampionů brankář Marek Čiliak, Patrik Eliáš, který rovněž ukončil kariéru, nebo gólman fotbalistů Arsenalu Petr Čech.

Petr Čech se neztratil ani v hokejové brance

Ten po slavnostním buly Havlátova otce Miloslava hájil v úvodní třetině branku hvězdného Havlátova výběru. Dlouho držel čisté konto, po dvou úvodních trefách Zdeňka Blatného ho ale v utkání s obvyklou délkou dvacetiminutových třetin poprvé překonal Martin Dočekal a nakonec inkasoval ještě třikrát, než ho od druhého dějství nahradil gólman newyorských Rangers Ondřej Pavelec.

Havlát se na druhou část naopak oděl do dresu Brna, ale kanonáda probíhala na druhé straně. Odstartoval ji nejproduktivnější Evropan historie NHL Jágr a v 39. minutě dovršil obrat na 8:4 Eliáš. "S Martinem se mi vždy dobře hrálo, ať už v klubu, nebo v reprezentaci. Hrozně jsme si to užívali," připomněl Eliáš, jenž hrál spolu s Havlátem za New Jersey.

Na třetí část se Havlát vrátil k Jágrovi a spol., zatímco opačným směrem zamířil Martin Erat, tahoun mistrovského týmu. A Havlát si vybral správně, neboť byl po dvou prohraných třetinách ze svého pohledu konečně na straně vítězné - Tomáš Hertl přidal další gól a v 58. přišla i velká Havlátova chvíle, když završil výsledek na konečných 10:5.

S Havlátem se do Brna přijely rozloučit legendy včetně Jágra

"Nebylo po dvou letech úplně jednoduché se zase navléct do výstroje, ale tohle je pro Martina speciální chvíle a já jsem moc rád, že tady s ním a všemi ostatními mohu být," prohlásil Václav Varaďa, dvojnásobný mistr světa a od nadcházející sezony hlavní kouč extraligového Třince.

"Bylo to naprosto super. Moc jsme si to užili. Brno má asi nejlepší fanoušky v celé extralize a vždycky je zážitek si před takovým publikem zahrát. Je to trochu něco jiného než v Severní Americe. Byl jsem rád, že jsem byl od Martina pozvaný," uvedl útočník Michael Frolík. 

Celá akce měla charitativní podtext. Výtěžek poputuje z poloviny na podporu mládežnických hokejových klubů formou zakoupení výstroje, druhá polovina půjde na Nadační fond Kometa, který podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy