Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Růžička se proměnil z viníka v hrdinu

Pardubice - Brankář Pardubic Martin Růžička si po prvním finálovém zápase play-off hokejové extraligy užíval pocit vítěze. V jeho průběhu přitom nebyl daleko od toho, aby byl jedním z viníků případné porážky Východočechů. V 55. minutě totiž pustil za záda lehké nahození Tomáše Žižky ze středního pásma a Kometa díky tomu vyrovnala na 4:4. V rozhodujících samostatných nájezdech ale zlikvidoval všechny tři penalty soupeře, a i díky němu tak Pardubice vedou ve finálové sérii 1:0. 

Martin Růžička
zdroj: ČTK autor: Mlejnková Alexandra

"Nechtěl jsem si nechat puk skočit přede mnou, tak jsem si pro něj sáhl, a on bohužel skočil," popsal Růžička moment, který by nejraději vymazal. "Cítil jsem, že to musím klukům vrátit, že takový gól v prvním finále dostat nemůžu. Věřil jsem, že vyhrajeme," řekl čtyřiadvacetiletý gólman.

"Chtěl jsem nějak dostat puk na gólmana a udělat buly. Takové náhodné góly v play-off padají. Stává se to. Chytal to do lapačky a ani nevím, kudy to tam propadlo. Obránce udělá chybu, brankář udělá chybu, útočník taky. To je hokej. Škoda, že jsme to nevyužili, protože už byl potom možná brankář nalomený, ale zázračně se z toho zdrchal," řekl střelec gólu Žižka.

Je nám líto, video expirovalo.
Růžička pustil gól od půlky

Pardubicím se v této sezoně nájezdy příliš nedařily, před dnešním dnem vyhrály jen tři duely z jedenácti, které se rozhodovaly v penaltách. Přesto byl Růžička přesvědčený, že Kometu jeho tým tentokrát na nájezdy porazí.

"Věřil jsem a věděl. Kluci mě podrželi a já jim to chtěl vrátit. Takovýmhle gólem nemůžeme prohrát," uvedl Růžička. Prý se nestaral o to, kdo proti němu při nájezdech míří. "A když jsem chytil poslední pokus, bylo to trošku zadostiučinění. Že jsem to vrátil. Jeden den si to užijeme a zítra začneme nanovo," dodal Růžička. 

Prohry na nájezdy litoval brněnský Žižka. "Byl to vyrovnaný zápas. My jsem sice dotahovali, ale nebyl tam nějaký rozdíl. Vyhrálo šťastnější mužstvo. My jsme v prodloužení nedali gól, i když jsme tam možná měli více šancí," řekl Žižka. "Pardubice nás trestaly za chyby. Měly výborné přesilovky, ty sehrály fakt výborně, my se z toho musíme poučit a zítra nastoupit s čistou hlavou." 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy