Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
USA - Francie

Růžička: Česko na mistrovství posílí Voráček, účast mi slíbil i Pavelec

Velké Popovice – Jeden z nejproduktivnějších hráčů letošní sezony Jakub Voráček stejně jako brankářská hvězda posledních týdnů zámořské soutěže Ondřej Pavelec přislíbili, že pokud jejich týmy nepostoupí do play-off, posílí národní tým na mistrovství světa. Účast prý trenérovi Vladimíru Růžičkovi slíbil i útočník Tomáš Hertl či obránce Jan Hejda.

Jakub Voráček
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Chris Szagola

Stoprocentně jistá ale bude účast hráčů z NHL až poté, co absolvují výstupní lékařskou prohlídku. "Hráče obvolávám a s některými jsem domluvený, ale pokud budou hrát a nebudou mít za sebou lékařské prohlídky, nemá cenu říkat, kdo přijede a kdo ne. Pak jsou z toho jen spekulace," uvedl Růžička.

"S těmi, co nejsou v play-off, jsem víceméně mluvil. Uvidíme, kdy je uvolní," řekl. Přestože nejprve nechtěl být konkrétní, nakonec řadu jmen potvrdil. Souhlas již získal od Voráčka, jehož Philadeplhia bude prakticky jistě v bojích o Stanleyův pohár chybět. Pozvánku by měli dostat i Hertl ze San Jose nebo Martin Erat z Arizony.

Reálně vypadá i účast Jana Hejdy z Colorada, který ale není podle některých informací stoprocentně zdravotně v pořádku. "Na začátku sezony měl problémy s ramenem. Říkal ale, že teď je to dobré, i když doktoři si prý pořád něco vymýšlí," uvedl Růžička.

Defenzivně laděnému bekovi po sezoně končí smlouva, takže by na prohlídku teoreticky nemusel. "Bude záležet na něm. Věřím, že ho ukecám," pousmál se reprezentační kouč. Stejnou "taktiku" chce použít i na útočníka Aleše Hemského z Dallasu. "Má problém s kyčlí a klub na něj trochu tlačí, aby šel na operaci. On by ale rád přijel na mistrovství," prozradil Růžička v dobrém rozmaru.  

"Pastrňáka snad ukecávat nebudu muset"

Růžička pozorně sleduje zejména situaci ve Východní konferenci, kde jsou na hraně postupu do play-off Ottawa a Boston. Za nimi následuje Florida, tým Jaromíra Jágra. "Podle mého to spíše neudělá Boston. Tam je David (Krejčí), který se do toho dostává (po zranění), a pak David Pastrňák. Toho snad ukecávat nebudu muset, je mu osmnáct," smál se Růžička a naznačil, že uvažuje i o talentovaném osmnáctiletém útočníkovi.

Je nám líto, video expirovalo.
Kovář chce na MS, s Pavelcem počítá Růžička od léta

Velký zájem má o brankáře Ondřeje Pavelce, kterému se aktuálně daří a táhne Winnipeg do bojů o Stanley Cup. "S ním počítám už od loňského léta. Ondra mi řekl, že přijede na jakýkoliv post," řekl Růžička.

Na Pavelce je připraven čekat i na konec prvního kola play-off. "Kdyby vypadli, tak bych to zvážil. Je to zkušený brankář," podotkl. Aktuální výkony českého gólmana mu dělají radost. "Jsem rád, že mu to teď jde. Pokračuje ve výkonech ze začátku sezony, možná v pravý moment," řekl Růžička.

Přijede i Hudler?

V případě vyřazení v 1. kole play-off by v týmu rád uvítal i Jiřího Hudlera (Calgary), Ondřeje Paláta (Tampa Bay), Zbyňka Michálka (St. Louis), Michala Rozsívala (Chicago), Radima Vrbatu (Vancouver) nebo Marka Židlického (Detroit).

"Situace bude stejná jako vždy. Mužstvo budeme mít postavené a budeme čekat na první kolo. Nechceme ale postavit tým z hráčů NHL, máme plno dobrých i v Evropě," uvedl Růžička. Nemá v plánu oslovit Patrika Eliáše (New Jersey) ani Andreje Nestrašila (Carolina). 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy