Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Růžička bude trénovat Slavii dalších sedm let

Praha - Vladimír Růžička bude trenérem hokejistů pražské Slavie až do roku 2017. Kouč letošních mistrů světa, který po šampionátu u reprezentace skončil, podepsal sedmiletý kontrakt. V klubu bude i generálním manažerem a šéftrenérem mládeže. Slavia to dnes oznámila na svém webu. Jednání probíhala už během jara, ale teprve dnes byly doladěny všechny podrobnosti. Růžička nicméně hned po návratu z MS avizoval, že v dalších sedmi letech národní tým určitě nepovede.

"Vláďa Růžička je velký slávistický srdcař, pro kterého je hokej vším. Slavii dovedl ke dvěma mistrovským titulům, třem druhým místům, ve Slavii vybudoval tým, který odvádí dobré výsledky," uvedl předseda představenstva HC Slavia Tomáš Rosen. "Nejen jeho obrovské profesní zkušenosti, ale i jeho lidské vlastnosti nás vedly k tomu, že jsme s ním uzavřeli na české poměry tuto ojedinělou smlouvu," dodal.

Už během uplynulé sezony se sedmačtyřicetiletý kouč rozhodl, že neodejde trénovat do Ruska, ale že chce i svou další budoucnost spojit se Slavií. "Po úspěšném mistrovství světa v Německu, na kterém Vláďa Růžička dotáhl podceňovaný český tým ke zlatým medailím, byl o jeho služby pochopitelně velký zájem. Takže si velice vážíme toho, že se rozhodl svoji budoucnost spojit se Slavií na další dlouhé roky," poznamenal Rosen.

Vladimír Růžička:

"Letos jsme skončili na třetím místě, do nové sezony půjdeme s tím, že se chceme dostat co nejdál, nejlépe do finále."

Sám Růžička už spřádá plány na novou sezonu. "Sice nás opustil Roman Červenka, ale naopak přišly nové posily z Vítkovic. Vrátil se Tomáš Micka, přišli Daniel Branda a Miroslav Kopřiva," uvedl Růžička. Reprezentace, kterou převzal Alois Hadamczik, je pro něho v současnosti uzavřenou kapitolou. "Uvidíme za pár let, ale teď se chci plně soustředit pouze na práci pro Slavii," uzavřel Růžička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy