Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Rutta: Doufám, že nám útočná hra obránců přinese úspěch

Praha – Na světovém šampionátu zažívá ostrou premiéru. Jan Rutta, ofenzivně laděný bek chomutovských Pirátů, se však s vyšším tempem mezinárodních zápasů popasoval statečně. Pokud bude ve stabilních výkonech pokračovat i nadále, v české extralize asi dlouho nezůstane. 

Jan Rutta během utkání proti Bělorusku
zdroj: REUTERS autor: Grigory Dukor

Národní tým získal ze dvou utkání v Paříži tři body. "Pocity jsou rozporuplné. Je super, že se nám proti Bělorusku podařilo vyhrát, ale stále trochu mrzí prohra s Kanadou," přiznal Rutta, který mohl debut na velkém turnaji okořenit gólem.

Po elegantním uvolnění nicméně orazítkoval střelou švihem pouze tyč za již překonaným Calvinem Pickardem. "Je to škoda, ale doufám, že to přijde v dalších zápasech," uvedl odchovanec píseckého hokeje.

Ve druhém střetnutí už reprezentace triumfovala. Pod jednoznačnou demolici Běloruska se výraznou měrou podepsali obránci. Vstřelili totiž rovnou polovinu českých gólů. "Chceme podpořit útok. To, že se nám povedlo i skórovat, je paráda. Soupeři s tím budou muset příště počítat a útočníci budou mít třeba více prostoru," konstatoval.

Během extraligové sezony se ofenzivními výpady prezentoval velmi často a pobyt na ledě si užívá i na světovém šampionátu. "Mám rád, když se hraje s pukem a aktivně. Doufám, že nám tento styl hry přinese úspěch," vyslovil přání šestadvacetiletý bek.

Jedním dechem ovšem dodal, že je nutné nezapomínat bránit. "Jaroslav Špaček (asistent trenéra, pozn. autora) chce, abychom podpořili útok, ale ne na úkor přečíslení vzadu."

Třetím soupeřem českého výběru budou v pondělí večer Finové, kterým Rutta už několikrát čelil během série Euro Hockey Tour. "Hrají organizovaně v defenzivě a vyráží k rychlým brejkům, na což si musíme dát pozor. Je zapotřebí, abychom neztráceli puky na útočné modré čáře," zakončil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy