Následuje
SP Rakousko

Rusové nebudou snadný soupeř, ví hokejisté. K postupu je musí porazit

Toronto - Čeští hokejisté do 20 let musí k postupu do čtvrtfinále v závěrečném utkání základní skupiny porazit Rusko, jinak na mistrovství světa končí a čeká je pouze boj o záchranu. Nad ruskými soupeři pravděpodobně dokonce musí vyhrát v základní hrací době. Rozhodla o tom výhra Dánska nad Švýcarskem 4:3 po nájezdech, po které se hokejisté propadli na poslední místo s dvoubodovou ztrátou na Dány i Švýcary. Utkání Česko - Rusko sledujte od 23:00 na ČT sport a našem webu.

Česká reprezentace do 20 let
zdroj: ČTK

Švýcaři přitom měli zápas s Dány dobře rozehraný, když je v 11. minutě dostal do vedení Kris Schmidli a za 66 vteřin posléze zvýšil Kevin Fiala. Jenže ještě v úvodní části snížil Oliver Bjorkstrand a ve 33. minutě vyrovnal v přesilové hře Anders Krogsgaard. Vzápětí sice vrátil Švýcarům vedení Timo Meier, ale v 36. minutě smazal ztrátu v další početní výhodě Mikkel Aagaard a v rozstřelu rozhodl o historicky první výhře dánských juniorů mezi elitou Bjorkstrand. 

Osud českého týmu tak určí až závěrečný program skupiny. Do mírně lepší pozice by jej dostal případný zisk Švýcarska se zatím suverénním Švédskem, po němž by Čechy posunula do play-off i výhra v nastavení. Pokud ale Švédové nepřipustí překvapení, musí hokejisté uspět za tři body. Dvoubodový úspěch by ho totiž při shodném čtyřbodovém zisku se Švýcary i Dány kvůli nejhorší bilanci v minitabulce vzájemných zápasů zařadil na poslední pozici. Zároveň ale mají Češi stále naději při vítězství nad Rusy v běžné hrací době i na druhé místo ve skupině.

Před utkáním Česko - Rusko

"S Rusy jsme odehráli spoustu zápasů, takže trochu víme, co od nich čekat. Bude záležet především na precizní hře v defenzivě, v obranném a středním pásmu," uvedl o soupeři trenér reprezentace Miroslav Přerost. "Rozhodně to nebude snadný soupeř, musíme se na ně připravit co nejpečlivěji. Pro výhru rozhodně hodláme udělat všechno," ví před utkáním útočník David Pastrňák.

  • "Nálada je bojovná, Určitě ale není taková, jako kdybychom se vyhřívali na první pozici. Atmosféra v kabině se odvíjí od našeho herního projevu a postavení. Pevně věřím tomu, že se celý šampionát zlomil a vše se obrátí k lepšímu. Bylo by to nádherné. Musíme jít však krok po kroku. Teď už se soustředíme na zápas proti Rusům," řekl útočník David Kämpf.

Ve skupině A si po Kanadě a Spojených státech amerických vybojovalo postup Slovensko díky výhře 5:2 nad Německem. Hattrickem se na tom podílel útočník pražské Sparty Martin Réway. Němci zůstávají bez bodu a potřebují porazit obhájce Finsko, aby unikli boji o záchranu. Úřadující mistři světa mají zatím jediný bod.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:

Slovensko - Německo 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Lantoši (Cehlárik, Černák), 14. Réway (Šoltés), 16. Sukeľ (Koyš, Rosandič), 45. Réway, 60. Réway - 19. Tiffels (Kahun), 46. Tiffels z trestného střílení. Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Öhlund (Švéd.) - Wüst (Švýc.), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5 568.

Švýcarsko - Dánsko 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Schmidli (Hischier), 12. Fiala (Malgin, Meier), 33. Meier (Siegenthaler, Malgin) - 18. Bjorkstrand (Ehlers, Eller), 33. Krogsgaard (Hertzberg, Aagaard), 36. Aagaard (Olesen), rozhodující sam. nájezd Bjorkstrand. Rozhodčí: Patafie (USA), St. Jacques (Kan.) - Dehaen (Fr.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 13 263.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy