Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Rusové nastoupí proti Česku s Ovečkinem a Malkinem v jednom útoku

Vancouver - S duem hlavních hvězd Alexandrem Ovečkinem a Jevgenijem Malkinem v jednom útoku nastoupí hokejisté Ruska v závěrečném utkání skupiny B na olympijských hrách ve Vancouveru proti České republice. Kouč Vjačeslav Bykov se rozhodl po porážce se Slovenskem zamíchat složením prvních dvou formací.

Malkin vystřídá v první formaci u Ovečkina a Alexandra Sjomina Pavla Dacjuka, který se posunul do druhé řady k Iljovi Kovalčukovi a Maximu Afinogenovovi.

Český tým tak dnes bude čelit spolupráci nejužitečnějšího hráče základní části NHL z posledních dvou let a aktuálně nejproduktivnějšího hráče i nejlepšího střelce prestižní soutěže Ovečkina s vítězem kanadského bodování NHL i bojů o Stanleyův pohár a nejužitečnějším hráčem play off minulé sezony Malkinem.

Ovečkin: "S Malkinem by se hrálo výborně každému."

"S Malkinem by se hrálo výborně každému," řekl Ovečkin ruským médiím. Před olympiádou ve Vancouveru se ve sborné potkali naposledy v roce 2007 při domácím šampionátu v Moskvě, ale v jedné formaci se představili o rok dříve na světovém šampionátu v Rize. Naposledy tak spolupracovali také v duelu proti Česku, které sbornou překvapivě v Lotyšsku vyřadilo ve čtvrtfinále po výhře 4:3 v prodloužení a posléze dokráčelo ke stříbru.

"Také jsme spolu hráli před čtyřmi roky v Turíně, kde jsme bydleli spolu v jednom pokoji," doplnil lídr Washingtonu. Mezi čtyřiadvacetiletým Ovečkinem a o rok mladším Malkinem, spolu s Kanaďanem Sidneym Crosbym tahounem Pittsburghu, prý po dřívějším přátelství vládla v posledních letech velká rivalita, ale loni při utkání hvězd v Montrealu se údajně usmířili a jsou opět kamarádi. Společnými silami také mají Rusku pomoci k vytouženému zlatu ve Vancouveru.

Rusové si situaci zkomplikovali porážkou se Slovenskem po samostatných nájezdech, ale vědí, že na rozdíl od play off je ještě čas na nápravu. "Hráli jsme samozřejmě špatně, ale je lepší prohrát v této fázi než později. Atmosféra v týmu je skvělá. Sestava se zamíchala, ale vlastně se nic nemění. Musíme se zlepšit a zrychlit hru. Hlavně nesmíme přestat hrát náš hokej. Je důležité, abychom hráli tak, jak umíme. Když začneme vymýšlet něco jiného, nikam to nevede," dodal Ovečkin.

Podle generálního manažera ruského týmu Vladislava Treťjaka se do branky postaví místo Ilji Bryzgalova Jevgenij Nabokov, který chytal v prvním duelu proti Lotyšsku. Chybět nebude ani čtyřicetiletý centr Sergej Fjodorov, který vynechal páteční trénink a podle agentury AP vtipkoval, že si ve svém věku potřeboval jen odpočinout.

Duel se hraje dnes od 21:00 SEČ, českému týmu stačí k prvnímu místu a přímému postupu do čtvrtfinále bod. Sborné zaručí účast mezi nejlepšími osmi a únik kvalifikaci play off s jistotou jen tříbodový zisk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy