Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Rusové jsou teď jinde, řekl Vůjtek, který vidí největší český nedostatek v rychlosti

Ostrava – Ze strany české reprezentace to nebyl úplně špatný výkon, hokejisté Ruska však ukázali, že jsou v současnosti jinde. Tak popsal porážku reprezentace se sbornou bývalý útočník národního celku Vladimír Vůjtek mladší, podle kterého o vývoji střetnutí rozhodla už první branka.

Zklamaní čeští hokejisté a vlajka vítězů z Ruska
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Začali jsme výborně. Prvních deset minut jsme Rusy zaskočili, oni možná byli ještě ve vlaku v Kolíně. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku z úvodního tlaku. Pak se Rusové dostali do přesilovek, což je smrtelné. Hned po přesilovce dali první gól, pak přidali druhý a od té doby začali kontrolovat zápas. Potom už bylo na hřišti jedno mužstvo," řekl bronzový medailista z mistrovství světa v roce 1997.

Český tým podle něj měl ještě momenty, kdy se dal zápas zdramatizovat. "Pár šancí, kdy se mohlo snížit, bylo, ale na druhé straně to mohlo dopadnout i daleko hůře. Rusové jsou momentálně někde jinde, to je prostě realita," přiznal bývalý útočník Vítkovic, Sparty nebo týmů NHL Edmontonu, Tampy Bay, Atlanty a Pittsburghu.

Sestřih utkání Rusko - Česko

Rusové podle něj měli navrch zejména bruslařsky. "Oni celý turnaj hráli výborně. Jsou jinde rychlostně. My jsme na tom mistrovství měli výborný mančaft, bohužel jsme podávali nějakým způsobem kolísavé výkony nahoru-dolů. Za těmi silnými soupeři zaostáváme hlavně rychlostně. Když si vezmu ale i zápas se Švýcarskem, tak i Švýcaři nás přebruslili. A není to vůbec jen o tomto mistrovství, konkrétní skladbou mužstva, je to dlouhodobější jev," řekl Vůjtek.

Upozornil, že český celek do semifinále neprošel už na několika turnajích. "Neříkám, že je český hokej na tom špatně, ale tyhle zápasy nám ukazují, že v něčem zaostáváme. Věřil jsme tomuhle mužstvu, měli jsme to dobře poskládáno, ale bohužel to nevyšlo. Začátek byl super, chyběl tomu ale gól, který by Rusy znervózněl. Bohužel jsme ho nedali a potom už to kontroloval soupeř," dodal Vůjtek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy