Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Rusové dominovali na fotbalovém stadionu. Výhru 5:0 nad Finy řídili beci

Speciální zápas pro ruský hokej vyšel na jedničku. Sborná mimo hokejovou arenu na fotbalovém stadionu před 71 381 diváky se zataženou střechou v Petrohradě porazila Finy 5:0 a zajistila si zisk poháru Channel One Cup. V poslední minutě první části k vítězství nakročili Rusové trefou Kirilla Kaprizova, na kterého ve druhé části navázali beci Vasilij Tokranov, Nikita Nestěrov a Vladislav Gavrikov. Ve třetí části pečetil skóre Michail Grigorenko.

Rusové si v Petrohradě poradili s Finy
zdroj: Reuters autor: Anton Vaganov

Rekord v návštěvnosti na mezistátní hokejové utkání odolal. Drží ho pořadatelé MS 2010 v Německu, když do areny v Gelsenkirchenu přišlo 7. května na utkání USA a Německa 77 803 diváků. 

Celkem na aktivity včetně koncertů zavítalo na akci v Petrohradu 81 tisíc lidí. Fanoušci se mohou těšit na stejném místě ještě na duel KHL mezi domácím SKA a CSKA Moskva, který se bude hrát v sobotu 22. prosince.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rusko - Finsko

První branky se zaplněné ochozy v Petrohradu dočkaly minutu před koncem první třetiny, kdy otevřel skóre Kaprizov. Ve 26. minutě zvýšil při Partanenově vyloučení Tokranov.

Sborná využila v polovině utkání i další početní výhodu při Ojamäkiho pobytu na trestné lavici, kdy se trefil bek Něstěrov. Hned za 49 sekund zvýšil další zadák Gavrikov už na 4:0. Výsledek dovršil v 55. minutě Grigorenko. Gólman Šesťorkin si výjimečný zápas vychutnal s čistým kontem.

Zaplněná arena v Petrohradě na utkání Rusko - Finsko
zdroj: Reuters autor: Anton Vaganov

Rusko - Finsko 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Kaprizov (Jelesin, M. Grigorenko), 26. Tokranov (Gusev, Plotnikov), 30. Něstěrov (Kuzmenko), 31. Gavrikov (Barabanov, Tokranov), 55. M. Grigorenko (Šalunov, Blažijevskij). Hlavní rozhodčí: Hodek, Hradil (oba ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 71.381.

Sestavy:

Rusko: Šesťorkin - Něstěrov, Blažijevskij, Gavrikov, Tokranov, Antipin, Jelesin, Pedan, Vasilevskij - M. Grigorenko, Loktionov, Kaprizov - Gusev, Prochorkin, Barabanov - Kadějkin, Andronov, Plotnikov - Kuzmenko, Kablukov, Ketov. Trenér: Ilja Vorobjov.

Finsko: Ortio - Hakanpää, Leskinen, Virtanen, Friman, Hietanen, Jürgens, Vainio, Jokipakka, Lindbohm - J. Peltola, Sallinen, Junttila - Puustinen, Kalapudas, Rajala - Turunen, Luostarinen, Partanen - Hakulinen, J. Lajunen, Ojamäki. Trenéři: Jukka Jalonen.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy