Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rusko - Norsko

Rusové dokonali obrat proti Švédům v nájezdech, rozhodl Grigorenko

Sborná prohrávala v úvodním utkání Channel One Cupu v rámci druhého dílu Euro Hockey Tour už 0:2, přesto ve třetí třetině srovnala a v samostatných nájezdech pak dovršila obrat. Hvězdou zápasu se stal Michail Grigorenko, který vstřelil přesilovkový gól, a navíc přidal vítěznou branku v dovednostní soutěži poté, co se stal jediným úspěšným střelcem. Rusové tak po celkovém vítězství na Turnaji Karjaly vstoupili do domácího turnaje výhrou 3:2.

Utkání Švédsko – Rusko
zdroj: Reuters autor: Maxim Šemetov

Švédové se dostali do vedení v páté minutě zásluhou Holma. Sborné se nepodařilo v úvodním dějství vyrovnat ani ve dvou přesilových hrách při trestech Jonssona-Fjällbyho a Dahlbecka.

V druhé části se sice neprosadili při Ketovově trestu ani Švédové, ale ve 34. minutě zvýšili na 2:0. Dahlbeck využil clony před Sorokinem a uspěl nahozením od modré čáry. Rusové následně odolali i při Něstěrovově trestu a ve třetím dějství se také prosadili.

Ve 44. minutě při trestu Jonathana Davidssona překonal z pravého kruhu Larse Johanssona jeho spoluhráč z CSKA Moskva Grigorenko. Za 61 sekund vyrovnal střelou z mezikruží Gavrikov. Utkání nerozhodly ani dvě přesilovky Švédů, z nichž tři minuty a 16 sekund hráli v nastavení. V nájezdech se jako jediný prosadil Grigorenko.

Rusko - Švédsko 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 44. M. Grigorenko (Něstěrov), 45. Gavrikov (Kadějkin), rozhodující sam. nájezd M. Grigorenko - 5. Holm (Jonsson Fjällby, Dahlbeck), 34. Dahlbeck (Kellman, Boqvist). Rozhodčí: Vikman, Heikkinen (oba Fin.) - Šalagin, Šišlo (oba Rus.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 12 680.

Rusko: Sorokin - Něstěrov, Blažijevskij, Gavrikov, Tokranov, Antipin, Jelesin, Naumenkov, Vasilevskij - M. Grigorenko, Šalunov, Kaprizov - Gusev, Prochorkin, Barabanov - Tělegin, Andronov, Plotnikov - Slepyšev, Kablukov, Ketov - Kadějkin. Trenér: Ilja Vorobjov.

Švédsko: Lars Johansson - Persson, Dahlbeck, Bengtsson, Sellgren, T. Nilsson, Holm - Brodin, Linus Johansson, J. Lilja - M. Davidsson, J. Davidsson, Jonsson Fjällby - M. Lindqvist, Kellman, Boqvist - Emanuelsson, Fröberg, Wedin. Trenér: Rikard Grönborg.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy