Je nám líto, video expirovalo.

Rusko přišlo o pořadatelství hokejového šampionátu, náhradní hostitel bude určen v květnu

Mezinárodní hokejová federace odebrala Rusku pořadatelství mistrovství světa v příštím roce, které se mělo v květnu 2023 konat v Petrohradu. Rada IIHF se k očekávanému kroku rozhodla s ohledem na obavy o bezpečnost a pohodu všech zúčastněných hráčů, funkcionářů, zástupců médií a fanoušků.

zdroj: REUTERS autor: David W Cerny

IIHF již v únoru Rusko vyloučila z letošního světového šampionátu v reakci na invazi na Ukrajinu.

Stejně jako Bělorusku, které se na vojenském útoku podílí, pozastavila účast reprezentačních týmů i klubů z obou států na všech akcích do odvolání.

Rusko vedle toho přišlo i o pořadatelství juniorského MS, které se mělo na přelomu roku konat v Novosibirsku a Omsku.

"Stejně jako v případě juniorského mistrovství Rada vyjádřila značné obavy ohledně bezpečného pohybu hráčů a funkcionářů při cestě do Ruska, z Ruska a v rámci Ruska," uvedli představitelé IIHF.

Náhradní pořadatel příštího světového šampionátu bude určen v květnu na kongresu IIHF ve Finsku, kde se vrcholná akce sezony koná letos.

Podle původních plánů se o odebrání MS 2023 Rusku mělo jednat v Tampere, ale funkcionáři federace své rozhodnutí uspíšili, aby nový hostitel získal více času na přípravu.

Teoreticky by místo Ruska mohlo šampionát pořádat Česko, kde se má MS konat v roce 2024. Variantou je i přidělení turnaje Švýcarsku, které usilovalo o akci v roce 2020, ale kvůli koronaviru se nekonala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články