Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Rulík: Pro atmosféru jsou výhry dobré. Máme ale před sebou další turnaje a další cíle

Povedená premiéra na lavičce seniorského národního týmu byla dovršena třetí výhrou ze tří zápasů na Turnaji Karjaly. Česká reprezentace pod vedením trenéra Radima Rulíka ovládla první akci Euro Hockey Tour v sezoně a navíc s plným bodovým ziskem po závěrečném triumfu 1:0 nad Švýcarskem. V úvodních dvou duelech se činila hlavně ofenziva s dvanácti vstřelenými brankami, vystoupení na severu Evropy zase završila dobrá defenziva.

Radim Rulík a Jiří Kalous
zdroj: Český hokej

"Cením si toho, že jsme hráli ve třech různých sestavách. S třemi různými kapitány. Dva zápasy odchytal jeden brankář, třetí druhý. A každý zápas, ač byl každý jiný, jsme zvládli," řekl Rulík po posledním utkání. Do většího hodnocení turnaje se ale po výhře 1:0 nad Švýcarskem pouštět nechtěl.

Stoprocentní bodová bilance podle osmapadesátiletého kouče souvisela i s pohodou v týmu. "Devět bodů jsme získali hlavně proto, že mužstvo fungovalo jako tým. Pomáhalo si, hrálo pospolu, jeden hrál obětavě za druhého. A vše bylo podpořeno výbornými výkony gólmanů, to hrálo největší roli," uvedl Rulík a ocenil výkony Jakuba Málka a Dominika Pavláta.

Nástupce odvolaného finského kouče Kariho Jalonena po nevydařeném mistrovství světa avizoval po svém příchodu, že se bude snažit v průběhu sezony vytvořit kostru týmu, o kterou se bude reprezentace opírat. Jak bude vypadat tým na prosincové Švýcarské hry, zatím specifikovat nechtěl.

"Mám připravené dvě cesty. V letadle při návratu domů si sedneme s trenéry, nastíním jim můj záměr a rozhodneme se, kterou cestou se vydáme směrem k druhému turnaji," uvedl Rulík trochu tajemně.

Národní tým se pod Rulíkovým vedením na Turnaji Karjaly prezentoval aktivní hrou, což si hráči pochvalovali. Podle samotného kouče to ale souvisí i s výhrami. "Samozřejmě, že je to jiné, když se vyhraje, a jiné, když se prohraje. Nálada je jiná. Pro atmosféru, kterou se tady snažíme jako trenéři podpořit, jsou výhry dobré. Je ale potřeba mít pokoru a přistupovat k tomu tak. Turnaj se zvládl, ale máme před sebou další turnaje a další cíle," řekl Rulík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články