Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Rulík bere do Švýcarska kostru z Turnaje Karjaly. V nominaci je Červenka a jen dva nováčci

Dva nováčky zařadil trenér hokejové reprezentace Radim Rulík do nominace na nadcházející Švýcarské hry. Na druhém turnaji seriálu Euro Hockey Tour čeká premiéra obránce Mikuláše Hovorku a útočníka Jakuba Rychlovského. Turnaj pro český výběr začne příští týden ve čtvrtek pražským zápasem proti Finsku, poté se tým přesune do Curychu. České duely na turnaji nabídne program ČT sport a ČT2.

Je nám líto, video expirovalo.
V nominaci hokejové reprezentace jsou dva nováčci, vrací se Červenka

Do mužstva se vracejí bývalý kapitán Roman Červenka, Michal Kempný, Tomáš Kundrátek nebo David Kaše, který reprezentoval naposledy v listopadu 2021.

Sedmadvacetičlennou nominaci tvoří dva brankáři, deset obránců a 15 útočníků. V týmu je 18 hráčů, kteří v listopadu při Rulíkově premiéře pomohli reprezentaci k triumfu na Turnaji Karjala.

"Oproti nominaci na první akci jsme udělali určité změny, ale nemyslím si, že jsou zásadní. Vzali jsme čtyři nové obránce, pět útočníků a jednoho brankáře, kteří s námi nebyli," řekl Rulík s tím, že opět se svými asistenty přihlíželi k rolím, ve kterých jsou jednotliví hráči využíváni v klubech, nebo k držení hokejky. "K tomu všemu jsme přihlédli, ale zároveň jsme chtěli zachovat většinu týmu a pokračovat v práci s týmem a hráči, kteří se nám osvědčili," uvedl.

Na severu Evropy český tým vyhrál všechny tři zápasy, což potěšilo i svazového prezidenta Aloise Hadamczika. "Byl jsem nadšený z výkonu, který hokejisté předvedli, i z toho, jak tým pracoval. Samozřejmě přijdou i porážky, tak to v hokeji je. Radosti ale není nikdy nazbyt," řekl Hadamczik.

Rulík věří, že jeho svěřenci na Švýcarských hrách navážou na výkony z prvního turnaje. "Cíle jsou vždy jasné, dané, a národní tým nemůže mít jiné. V první řadě budeme chtít pokračovat v systému hokeje, který jsme hráli z listopadu. To jsme řekli už na začátku sezony. Chceme zabudovat další hráče a vidět, jak ho budou zvládat," řekl Rulík.

V české extralize momentálně hraje 15 reprezentantů. Pardubice a Vítkovice, které příští týden čekají odvetné zápasy čtvrtfinále play-off Ligy mistrů, zastupuje jen brankář Dynama Roman Will. Podle Rulíka to ale není kvůli Lize mistrů nebo náročnému programu Východočechů. "Nechci říkat, že jsme na někoho brali ohled," podotkl Rulík. Útočník Lukáš Sedlák v nominaci chybí například proto, že měl v minulých týdnech zdravotní problémy.

Stejně jako na minulé akci Rulík plánuje, že do každého utkání povede tým jiný kapitán a sestava se bude měnit. "Už máme vše připravené. Samozřejmě bude záležet na tom, zda budou všichni hráči zdravotně v pořádku. Uvidíme, jestli budeme mít i druhý turnaj štěstí," řekl Rulík. Na Karjale totiž do složení týmu zranění nepromluvilo.

Na druhou akci sezony, která vyvrcholí květnovým mistrovstvím světa v Praze a Ostravě, ze zdravotních důvodů nejede Ondřej Kaše, jehož chtěl Rulík vyzkoušet ve dvojici s bratrem Davidem. "Ondru jsme oslovili a nejdříve řekl, že jo. Pak měl ale srážku na tréninku a neměl pocit, že by týmu něco dal. Proto se omluvil," vysvětlil Rulík. S ohledem na nedávné zranění v týmu chybí i Jan Kovář.

Národní tým se sejde v pondělí odpoledne v Praze. Po čtvrtečním utkání proti Finsku se přesune do Curychu, kde se o víkendu utká s domácí reprezentací a se Švédskem.

Nominace:

Brankáři: Roman Will (Pardubice), Dominik Pavlát (Plzeň).

Obránci: Jiří Ticháček (Kladno), Ronald Knot (Liberec), Michal Kempný (Sparta), Mikuláš Hovorka (České Budějovice), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Zábranský (Ässät Pori/Fin.), Martin Jandus (Kärpät Oulu/Fin.), Dominik Mašín (Ilves Tampere/Fin.), Filip Král (Pelicans Lahti/Fin.), Jakub Galvas (Malmö/Švéd.).

Útočníci: Tomáš Filippi, Jakub Rychlovský (oba Liberec), Michal Řepík, Pavel Kousal (oba Sparta), Ondřej Kovařík, Michal Kovařčík (oba Jukurit Mikkeli/Fin.). Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Jakub Flek (Kometa Brno), David Kaše (Litvínov), Daniel Voženílek (Třinec), Michael Špaček (Ambri Piotta/Švýc.), Radan Lenc (HV71/Švéd.), David Tomášek (Färjestad/Švéd.), Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švýc.), Matěj Stránský (Davos/Švýc.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články