Následuje
Sportovní zprávy

Ručinský zůstává ve Spartě

Praha - Na dalším působení v pražské Spartě se s vedením dohodl hokejový útočník Martin Ručinský. Osmatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana do klubu přišel loni po návratu z NHL, ale kvůli potížím s kyčlí odehrál v minulém ročníku extraligy jen 19 zápasů. "S Martinem jsme ústně domluveni na znění jeho smlouvy, která bude založena na počtu odehraných zápasů," uvedl generální manažer Sparty Petr Bříza na klubovém webu.

Po absolvované operaci je zdravotní stav Ručinského nyní dobrý a trojnásobný mistr světa trénuje individuálně. K týmu by se měl připojit 20. července, kde sparťané zahájí přípravu na ledě. "Martin má velkou chuť a motivaci pro příští sezonu ve Spartě. Přejeme si, aby mu jeho zdravotní stav umožnil plné vytížení. Bude pro nás pak velmi důležitým hráčem," řekl Bříza.

Ručinský nastupoval v minulé sezoně za Spartu jen do konce října a v 19 zápasech nasbíral pět gólů a čtyři asistence. Pak už ho problémy s kyčlí na led nepustily.

Ve Spartě také prodloužil stávající smlouvu osmnáctiletý brankář Filip Novotný, jenž se klubu upsal do roku 2013. V nadcházející sezoně bude sbírat zkušenosti po boku Jana Chábery a Petra Přikryla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy