Následuje
Sportovní zprávy

Rozsíval se upsal na rok Chicagu

Chicago - Český hokejový obránce Michal Rozsíval bude v NHL hájit barvy Chicaga. Mistr světa z Německa z roku 2010 se jako volný hráč domluvil s Blackhawks na roční smlouvě. Bližší podrobnosti kontraktu vedení klubu nezveřejnilo. Po uplynulé sezoně skončil Rozsívalovi čtyřletý kontrakt na 24 milionů dolarů.

Phoenix - Los Angeles
zdroj: ČTK/AP

Čtyřiatřicetiletý Rozsíval naposledy hájil barvy týmu Phoenix Coyotes a připsal si v 54 zápasech gól a dvanáct finálních přihrávek. Klubu tak pomohl k postupu do finále Západní konference. V patnácti duelech play-off zablokoval 28 střel.

Český hokejista, který byl vybrán ve čtvrtém kole draftu roku 1996 týmem Pittsburgh Penguins, dosud v zámořské lize nastoupil v 756 zápasech v dresech Pittsburghu, New Yorku Rangers a Phoenixu. Dohromady má na kontě 64 gólů a 196 asistencí.

V současnosti se mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA jedná o podobě nové kolektivní smlouvy. Propast mezi oběma tábory je však hodně hluboká, tudíž reálně hrozí výluka. Kolektivní smlouva vyprší 15. září, den poté mají začít přípravné kempy klubů před novou sezonou, jejíž start je naplánován na 11. října.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy