Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR supermoto Písek

Rozhodčí Suchánek si jako první Čech zapíská utkání NHL

Libor Suchánek se stane prvním českým rozhodčím, který se dočká debutu v NHL. Osmadvacetiletý rozhodčí byl nominován jako čárový sudí pro utkání New York Islanders s Carolinou. Suchánek bude teprve třetím Evropanem, kterému se podařilo dostat do nejslavnější hokejové soutěže.

Libor Suchánek
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Českých hráčů hraje v NHL každoročně velké množství, rozhodčí z České republiky se ale v zámořské soutěži neobjevil. Až nyní. Cesta do prestižní ligy se Liboru Suchánkovi otevřela při loňském přípravném utkání na Světový pohár s Ruskem, kde si ho všimli zástupci NHL.

Suchánek absolvoval školení a semináře, za začátku letošního roku vyzkoušel nižší AHL a v létě už podepsal dvoucestnou smlouvu s NHL. "NHL nikdy nebyla můj sen, protože jsem nikdy netušil, že bych se do ní vůbec mohl dostat. Spíš bych řekl, že pro českého rozhodčího je to takový malý zázrak," řekl Suchánek.

Stejně jako hokejisté se musel i Suchánek v zámoří sžít s užším kluzištěm. "K bráně je to v přerušené hře blíž, to je fajn. Na druhou stranu jsou ti hráči v daleko větším kontaktu a je potřeba se jim rychleji vyhýbat," popsal. "Nové je pro mě to, že tady čároví dost často sedí na mantinelu. To se v Evropě vůbec neděje," přidal i další postřeh.

Premiéru v brooklynském Barclays Center vyhlíží s mírným rozechvěním. "Na jednu stranu se samozřejmě těším, ale obavy tam jsou. Jsem lehce nervózní, nebudu zastírat, že ne. Za sebou už mám přípravný duel ve slavné Madison Square Garden, debutovat rovnou v téhle slavné hale, tam jsem měl opravdu velký respekt. To mi snad pomohlo, už to nebude úplný skok rovnou do hloubky," věří.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy