Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Roman: Motivací pro nás bylo i čelo tabulky. S Třincem to bude super zápas

Třemi gólovými přihrávkami se Ondřej Roman podepsal pod vítězství Vítkovic nad Olomoucí 4:1 v dohrávce 18. kola extraligy. Ostravský celek se díky šesté výhře z posledních sedmi kol bodově srovnal s vedoucími týmy Liberce a Třince. A právě s Oceláři se svěřenci Jakuba Petra utkají hned v pátek.

Vítkovický útočník Ondřej Roman
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Právě posun do čela tabulky byl pro Vítkovice jednou z bonusových motivací. "Nikdy jsem nebyl na těch horních příčkách, nevím, jak přesně teď vypadá tabulka, ale určitě to motivace byla. Jsme za to rádi, že jsme na čele. Musíme pokračovat dále v tom, co nás zdobilo a čím jsme se dostali nahoru," řekl Roman.

Nejproduktivnější hráč Vítkovic si připsal přímý podíl na třech ze čtyř gólů. Dvakrát nahrával na branku v přesilovce, jednou v oslabení. "Nevím, nevzpomínám si, abych se přiznal, jestli jsem někdy měl tři asistence za zápas. Těch iks let zpátky, kdy jsem tady hrával, tak jsem asi měl i tři nahrávky. Jsem za to rád. Já jsem vždycky i radši, když dám přihrávku než gól," přiznal Roman.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice – Olomouc

Devětadvacetiletý tahoun Vítkovic přiznal, že výsledek 4:1 je pro Hanáky nespravedlivý. "Právě si myslím, i podle hodnocení trenéra v kabině, že výsledek je pro soupeře docela krutý. Ale samozřejmě my to bereme. Byl to celkově takový vyrovnaný zápas, docela urputný z obou stran. Nic moc krásného třeba kromě nějakých přesilovek, ale i takové zápasy jsou. My jsme o to více rádi, že jsme to zvládli," poznamenal Roman.

Podle něj byly pro vývoj rozhodující dva góly Vítkovic v první fázi zápasu. "Kdyby to bylo pořád 0:0, tak by to bylo pro nás asi horší. My jsme naštěstí dali rychlé dva góly a Patrik Bartošák chytal výborně. Pak jsme na to nabalili ještě další góly," prohlásil Roman.

Páteční derby v Třinci tak bude o to pikantnější, že regionální rivalové na sebe narazí jako dva týmy z čela. "Myslím si, že poslední dva zápasy byly opravdu těžké a s nepříjemnými soupeři, se kterými bychom měli vyhrát. To jsme jen potvrdili a s Třincem to bude v pátek hodně dobrý zápas," dodal Roman.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy