Následuje
Manchester United - Club Brugge

Robin Hanzl se zapojí do přípravy na MS

Praha – Po čtyřech dnech má hokejová reprezentace krátké volno a opět se sejde v úterý. To už bude v přípravě na mistrovství světa také útočník Robin Hanzl z Litvínova. Trenér Josef Jandač tak má v současnosti k dispozici 22 hráčů, tři z nich se však z osobních a zdravotních důvodů k mužstvu ještě nepřipojili a trénovat podle všeho nezačnou ani začátkem příštího týdne.

Slavící hokejisté Litvínova
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Obránce Tomáš Kundrátek je momentálně s těhotnou manželkou v Kanadě, útočníci Vladimír Sobotka a Petr Vrána mají zdravotní problémy.

"V případě Vládi je situace pořád stejná. Čekám, až bude mít výsledky vyšetření od doktora. Pak se mi ozve. Stejně jako Petr, který ale momentálně ještě bere antibiotika," uvedl Jandač.

Národní tým v Praze trénoval od úterý čtyři dny, po volnu se sejde opět v úterý. Společně s Hanzlem se poprvé připojí i útočníci Lukáš Kašpar, Michal Řepík a brankář Dominik Furch.

Teoreticky mohou přibýt i Sobotka a Vrána, což ale Jandač spíše nepředpokládá. "Kdyby řekli, že jsou v pořádku a jdou do toho, tak se samozřejmě v týdnu připojí," doplnil reprezentační kouč.

Další hráči dostanou pozvánku po skončení čtvrtfinálových sérií extraligy Plzeň - Liberec a Chomutov - Třinec. Ty se dohrají dnes, nebo v neděli. S ohledem na to, kdy se tak stane, se poté připojí k reprezentaci.

"Je jim potřeba dát prostor na odpočinek, protože hráči z týmů, které hrály předkola, mají v nohách strašně moc zápasů. Prostor na regeneraci bych jim určitě dal," řekl Jandač s poukazem na fakt, že Plzeň i Chomutov nastoupí k jedenáctému zápasu během 19 dnů.

O víkendu by mohli dohrát i útočníci Roman Červenka, Michal Birner a Robert Kousal ve Švýcarsku. "Když skončí, minimálně týden dostanou prostor na odpočinek," zakončil Jandač, jehož svěřence čekají první zápasy až 12. a 13. dubna proti Norsku.

Současné složení kádru:

Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice), Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Dominik Furch (Omsk/KHL).

Obránci: Lukáš Klok (Vítkovice), Jakub Jeřábek (Podolsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava/KHL), Adam Polášek (Novosibirsk/KHL), Libor Šulák (Znojmo/EBEL).

Útočníci: Tomáš Hyka, Pavel Musil, Radan Lenc (všichni Mladá Boleslav), Petr Holík, Robert Říčka (oba Zlín), Michal Řepík, Petr Vrána (oba Sparta), Robin Hanzl (Litvínov), Roman Horák (Podolsk/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Vladimír Sobotka (Omsk/KHL), Lukáš Kašpar (Dynamo Moskva/KHL).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy