Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Memoriál Evy Palyzové

Rittichova pohádka pokračuje, český gólman nahradí v Utkání hvězd zraněného Kuempera

Před pěti lety ještě chytal první hokejovou ligu za Jihlavu, teď se David Rittich představí v utkání hvězd NHL. Český brankář Calgary se dodatečně dostal do nominace výběru Pacifické divize po zranění Darcyho Kuempera z Arizony. V týmu se setká s dalším českým debutantem Tomášem Hertlem ze San Jose.

David Rittich
zdroj: ČTK/AP

Třetím Čechem v letošním Utkání hvězd, které je na programu 25. ledna v St. Louis, bude kanonýr Bostonu David Pastrňák. Při svém druhém startu v exhibičním duelu bude kapitánem týmu Atlantické divize.

"Hodně to pro mne znamená. Teď si můžu říct, že jsem s nejlepšími hráči světa v All Star Game. Bude to úžasné a rozhodně mi to může pomoct v další kariéře," řekl sedmadvacetiletý jihlavský rodák Rittich.

V této sezoně odchytal Rittich 34 utkání s průměrem 2,79 branky na zápas a úspěšností zákroků 91,3 procenta. Dvakrát si připsal čisté konto.

"Hraju víc než dřív a jsem se svými výkony spokojen. Uvědomuji si, že jsem měl i pár špatných zápasů, ale většinou byly mé výkony dobré, věřím si. A samozřejmě i kluci přede mnou odvádějí skvělou práci a vždycky mi pomůžou," dodal Rittich.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy