Následuje
Olympijský magazín

Říha byl nečekaně odvolán od vedoucího týmu KHL z Petrohradu

Petrohrad – Český trenér Miloš Říha byl nečekaně odvolán z lavičky hokejistů Petrohradu poté, co dnes jeho tým porazil Čechov 4:3. Jeho svěřenci přitom vyhráli šest ze sedmi listopadových zápasů a jeden z největších favoritů je v současnosti celé KHL. Dle oficiálních stránek klubu se cíle českého trenéra neshodovaly s cíli klubu.

Miloš Říha
zdroj: Isifa

Podle listu Sport Express se vedení SKA usneslo na Říhově odvolání bezprostředně po zápase, v němž Petrohrad i díky gólu útočníka Petra Průchy dokázal obrátit skóre ze stavu 0:2 po dvou třetinách. Jeden ze šéfů klubu Alexandr Medveděv a generální manažer Alexej Kasatonov poté vydali prohlášení, v němž vyjádřili svou nespokojenost s prací trenérského štábu. Dočasným koučem byl jmenován Michail Kravec.

Třiapadesátiletý Říha převzal Petrohrad před minulou sezonou po krajanovi Václavu Sýkorovi. V letošním play-off vypadl s ambiciózním týmem v semifinále s pozdějším šampionem Dynamem Moskva, nicméně dostal od vedení klubu důvěru i pro další ročník. Ve 28 zápasech v ročníku vyšli jeho svěřenci pouze šestkrát bodově naprázdno a se 61 body vedou tabulku celé KHL o skóre před Dynamem Moskva.

Říha trénuje v Rusku nepřetržitě od roku 2007. Vedl Spartak Moskva, Chimik Voskresensk i jeho nástupce Atlant Mytišči. V české extralize získal dvakrát stříbrné medaile s Pardubicemi, stál i na lavičce Sparty Praha a Karlových Varů. Se Slovanem Bratislava triumfoval dvakrát ve slovenské extralize.

Zdroj
ČTK, ska.ru

Hlavní zprávy